"Cameron: My war on multiculturalism"
http://www.independent.co.uk/news/uk/politics/cameron-my-war-on-multiculturalism-2205074.html
"Nicolas Sarkozy joins David Cameron and Angela Merkel view that multiculturalism has failed"
http://www.dailymail.co.uk/news/article-1355961/Nicolas-Sarkozy-joins-David-Cameron-Angela-Merkel-view-multiculturalism-failed.html
Cameron on pääministeri, Sarkozy presidentti ja Merkel liittokansleri.
Mitä eroa on Olli Immosella ja David Cameronilla?
15
<50
Vastaukset
- vbcvbcvbcvb
Eri näköisiä mutta viisaita miehiä molemmat.
- 1qr3j5
David Cameron pystyy kaatamaan EU:n jos niin haluaa. Immonen ei, mutta hänenkin sanomisensa herättää pelkoa suvakkien joukossa.
- ProImmonen
Ja sitten kun kiltti suomalainen Olli Immonen puhuu samasta asiasta kiltillä suomalaisella otteella, nousee aivan suhteeton haloo.
Tämä maa on eksyksissä kovasti monessa asiassa.- surkea_kansa
Suomalaisilta puuttuu kansallistunne ja itsetunto.
- MaallaHistoria
surkea_kansa kirjoitti:
Suomalaisilta puuttuu kansallistunne ja itsetunto.
Ditto !
- Uudet-ukot-töihin
Immonen puhui asiaa. Mutta täällä siitä tehdään poliittinen lyömäkapula. Sen johdosta Suomi kyntää pohjilla kun hallinto rissaa joka helvetin asiasta.
- dfghjkl
"- Yritys rakentaa monikulttuurinen yhteiskunta ja elää rinnakkain on epäonnistunut, täydellisesti epäonnistunut, liittokansleri Angela Merkel sanoi kristillisdemokraattisen CDU-puolueen kokouksessa lauantaina."
http://yle.fi/uutiset/merkel_monikulttuurinen_saksa_on_epaonnistunut/5651917 - UKMEP
Nigel Farage: Miksi multikulturalismi on epäonnistunut?
http://www.express.co.uk/news/politics/552478/Farage-on-Friday-Ukip-leader-on-multiculturalism - hyyssshyysätään
Miksi yle ei uutisoi, että suuret johtajat samoilla linoilla?
- PersutSucks
Cameron ei kehottanut tuhoamaan, vaan muuttamaan politikkkaa....eli määrittelemään monikulttuurisuuden uudestaan.
Kun ei ole tuo kielen ymmärrys ja viestintä hallussa.. natsitollot ovat yksinkertaisesti tolloja. - Lukutaitoinen
Olli Immosen ja David Cameronin ero on siinä, että David Cameron osaa Englantia. Jos Olli Immonenkin osaisi, niin hän tietäisi mitä kaikkea David Cameron ko. puheessaan (http://www.newstatesman.com/blogs/the-staggers/2011/02/terrorism-islam-ideology) sanoi. Hän nimittäin myös lausui seuraavaa:
"Äärioikeisto sivuuttaa islamin ja islamismin erot, ja toteaa yksinomaan:
'Islam ja länsi ovat yhteensovittamattomissa. Tämä on kulttuurien välinen törmäys.
Tästä seuraa, että meidän pitäisi katkaista yhteys tähän uskontoon' - olkoonpa vaikka joidenkin fasistien suosimien pakotettujen kotimaahan palauttamisien, tai uusien moskeijoiden rakentamisen kieltämisen, kautta.'
Nämä ihmiset ruokkivat islamofobiaa, ja minä hylkään heidän argumenttinsa *täysin*.- OletTaasVäärässä
Jos osaisit englantia, ymmärtäisit, että niin Immonen, Cameron, Markel, Sarkozy kuin Farage ja tuhannet muut toteavat "multikulttuurin toteutumisen Eutoopassa epäonnistuneeksi kokeiluksi".
Tästä nimenomaan on tällä kertaa keskusteltu. - Persut_sucksPahasti
OletTaasVäärässä kirjoitti:
Jos osaisit englantia, ymmärtäisit, että niin Immonen, Cameron, Markel, Sarkozy kuin Farage ja tuhannet muut toteavat "multikulttuurin toteutumisen Eutoopassa epäonnistuneeksi kokeiluksi".
Tästä nimenomaan on tällä kertaa keskusteltu.Se on hienoo, kun tietää mitä jossain lukee vaikkei mitään ymmärrä... eikä halua ymmärtää...
- rassusuvikset
Myös unkarin pääministeri totesi, että eurooppa eurooppalaisille ja unkari unkarilaisille. Ei ole siitäkään mitään haloota noussut... Ilmeisesti rasistisuvakit pystyvät nostamaan haloon vain suomalaisten sanomisista, koska ulkomaalaiset on AINA ja KAIKESSA parempia kuin suomalaiset.
- Persut_sucksPahast
Unkarissa on vanhat natsiperinteet. Siellä on jo laitettu tiedostusvälineet "järjestykseen" natsimeiningillä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse754547Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093793Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1473509Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.411992Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891239- 1251064
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.136991- 57933
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25847