Immosen sotilasarvo?

NIppe2221

Mikä on Immosen sotilasarvo?

Varmaan kova sissi ollut intissä......

12

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HuomennaUutisissa

      Ihmisjahtia parhaimmillaan, tästä saadaan kohta juttu medialle.

      Kannattaa sitten levittää uutinen ainakin Ruotsiin:)

      Hahhahhahahhahahahahahahahahhahhahahahaaaaaaa...
      On ne tyhmiä.

    • Kaukopartiossa lie ollut ja pervitiini pehmittänyt aivot?

    • eiedessivari

      Sellainen lahopää että vapautettiin

      • Pääsikö Immonen sitten livahtamaan lääkärintarkastuksesta läpi aluksi?


    • Timppa_________

      Kuka sisulaisista on kyennyt suorittamaan armeijan? Koiraslottia taitavat olla järjestään.

    • eihyvääpäivää_

      Hesarin Nyt-liitteessä oli juttu oululaisesta kansanedustajasta Olli Immosesta. Hänen mielipiteistään voisi esittää monta kommenttia, mutta se jääköön toiseen kertaan. Tutkailin hänen kotisivunsa ja eduskuntamatrikkelin kertomat tiedot. Ne herättävät muutaman kysymyksen, onko äänestäjille kerrottu rehellisesti kaikki faktat.

      Kotisivuillaan Immonen kertoo "Lukion suoritettuani muutin Kuhmosta Ouluun turvallisuusalan opintojen perässä." Hesari kertoo, että Immonen jätti ylioppilaskirjoitukset väliin. Itse ymmärrän ainakin arkikielessä lukion suorittamisen tarkoittavan myös ylioppilaskirjoituksista suorittamista.

      Toinen Hesarin kertoma asia on se, että Immosen sairausloma venyi kaksivuotiseksi. Ei kenenkään sairausloma kestä kahta vuotta: sairausloman maksimipituus on 300 arkipäivää. Eli Immosen on täytynyt olla määräaikaisella eläkkeellä eli kuntoutustuella! Eduskunnan matrikkelitietojen mukaan hän on ollut Securitas Oy:n palveluksessa vuodesta 2007 ja työsuhde näyttää olevan voimassa yhä. Yleensä työsuhde katkaistaan, jos sairausloman maksimipäivien täyttymisen jälkeen ei pysty jatkamaan työsopimuksen mukaista työtä.

      Immonen jätti jutun mukaan myös armeijan kesken. Tietääkö kukaan miksi? Hän on vielä niin nuori, että voisi isänmaallisesti suorittaa asevelvollisuutensa kunniallisesti loppuun. Kyllä nuoren miehen on pärjättävä pienillä armeijan päivärahoillakin.

      Mikä on totuus? Onko omat taustat kerrottu avoimesti äänestäjille? Jos Immonen ei vastaa, voisiko persujen puoluetoimistosta tai eduskuntaryhmästä joku vastata?

    • hävetkääjososaatte

      Samanlaisia käpykaartilaispelkureita näköjään kaikki persumiehet. Halla-ahosta lähtien.

      • Se on perspöljille tyypillistä.

        Persu on rohkea vain silloin kun se etuilee sossun jonossa.


    • 920
      • EdvardVaippahousu

        Eiköhän tämän kansanedustajan ja muitten latvapöpien, sivarien ja hinttien kauluslaattaan kuulu tuttipullonkuva


    • paste

      Älkää sotkeko politiikkaa ja armeijan käymisiä.
      Vaikka nuorena olisi käynyt intin sitä voi katua ja hakea täydennysmieheksi sivariin. Sivari ei enää pääse inttiin se on varmaan.

      Mutta mitä väliä tuolla asialla on eihän Suome 12-v johtanut presidentti Tarja Halonenkaan ollut käynyt armeijaa.

      • moppisoturitPS

        Pelkureita ja Wätyksiä näkyvät olevan nämä suurimmat persu-uhoojat?!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      172
      6832
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4582
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      35
      3883
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      67
      3145
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1925
    6. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      27
      1656
    7. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      17
      1640
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      40
      1553
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      34
      1429
    10. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      143
      1197
    Aihe