Monikulttuurisuus on tikittävä aikapommi jopa Englantilaisen The Telegraphin artikkelin mukaan:
http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/5994047/Muslim-Europe-the-demographic-time-bomb-transforming-our-continent.html
Artikkelissa ihmetellään miten poliitikot ja eri EU maiden kansanedustajat eivät ota huomioon sitä etnistä aikapommia, mitä islamilainen maahanmuutto yhdistettynä suureen syntyvyyteen saa aikaan. Se saa aikaan sen, että Eurooppalainen kulttuuri ja perintö tulee muokkautumaan tunnistamattomaksi parin sukukpolven aikana monessa euroopan maassa. Suomessa tilanne ei ole vielä niin paha.
Kysymys teille vihervasemmiston edustajille, jotka kannatatte laajaa muslimien maahanmuuttoa suomeen ja monikulttuurisuutta ja käytte väkevää taistelua Persuja vastaan, jotka haluavat tuota maahanmuuttoa hillitä, oletteko ottaneet huomioon sen, että muutaman sukupolven päästä muslimit ovat täällä enemmistönä?
Te jotka haluatte monikulttuurisuutta Suomeen, tulette saamaan kuitenkin yhden kulttuurin, muslimikulttuurin. Ei tietenkään teidän elinaikananne, mutta lasten lastenne elinaikana. Mitä on silloin tästä kristillisen kulttuurin suomasta mielipiteen- ja ajatuksenilmaisuvapaudesta jäljellä? Mitä jos silloin vähemmistöt pakotetaan muslimeiksi, kuten jo monissa muslimimaissa tätä kirjoittaessa tapahtuu?
Monikulttuurisuus on tikittävä aikapommi
11
<50
Vastaukset
- maamiina
Ei ne osaa niin pitkälle ajatella.
- iriekekkdkdkksd
Onneksi noista muslimivätyksistä ei ole eläjiksi syrjäseuduilla joissa tulee aina olemaan aito Suomi. Pitäkää ne elätit vaan siellä pääkaupunkiseudulla rötöstelemässä.
- rikoksetonsuomi
Missä se aito Suomi on? Mille paikkakunnalle pitää mennä nähdäkseen aitoa Suomea?
Siellä ei ilmeisesti rikollisuutta sitten olekaan.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015072820100537_uu.shtml
Eniten harmittaa se, että Suomi oli vielä ennen maahanmuuttajien ja pakolaisten tulemista täysin rikokseton maa. Meillä ei kukaan raiskannut, ryöstänyt, pieksänyt, murhannut tms. Rikostilastot oliva nolla piste nolla nolla.
- olettekehareita
Monikulttuurisuus ei edelleenkään ole synonyymi Islamille. Sellainen retoriikka on kansallissosialistista propagandaa. Teille on tästä sanottu tuhat kertaa eikä vieläkään mene perille.
- MONIKULTTUURILLISTA_JUU
Islamilaiset monikulttuuriset pakolaiset heittivät Kristityt pakolaiset
mereen hukkumaan veneistä jokin aika sitten
ja tänne tulevat juhlittuina ja säälittyinä pakolaisina.
Tässä perhekodin surmassakin oli nämä monikulttuuriset
jäsenet syyllisiä ohjaajan murhaan.
- EpätietoinenErkki
Kerro ihan ominsanoin mitä uskontoa tänne tänäkin vuonna tulevat pakolaiset ja turvapaikan hakijat lähes sataprosenttisesti edustavat.
- totuusunohtuu
Mitä uskontoa ja kansalaisuutta edustivat pakolaiset 30-40 -luvun pakolaiset, jotka menivät Ruotsiin?
Minuakin oikein hävettää, että isoisäni muiden veteraanien kanssa eivät pystyneet maata puolustamaan riittävästi. Evakkoja ja pakolaisia vaelsi satoine tuhansine rajojen yli. Saamattomat sotilaat. Joka aikuisia ukkoja meni pakolaisina pois Suomesta. - kerronominsanoin
Kaikenlaisia uskontoja. Moni täällä meuhkaaja ei sitä tiedä että esim Kurdit jotka lähti Saddamin sortoa pakoon, edustavat uskontoja islam (sunnalaisuus, šiialaisuus, sufilaisuus), juutalaisuus, zarahustralaisuus, kristinusko, jesidismi.
Afrikasta ja Aasiasta tulevilla on sama tilanne, hekin edustavat monia eri uskontoja. Osin siksi heitä sorretaan kotimaassaan.
Yleisesti ottaen voidaan sanoa että ne jotka Suomeen tulevat, ovat useimmiten jonkin muslimiporukan vainoamia. He nyt viimeisinä haluavat Suomesta islamilaisen valtion! Sehän tässä hullua onkin, pakolaiset lähtevät ääri-islamisteja pakoon ja sitten päästyään tänne huomaavat että täällä heitä itseään pidetään ääri-islamisteina. Onpahan soppa perkele. - LoogitahanSeOn
Eli siksi lähtevät isis joukoihin ja rahoittavat al sabaabia.
- kehari
teille saatanan mokupaskoille menee ja perille
- EiMullaMuuta
Eli tulihan se Hetemajn sanomana selväksi mikä on tavoite. Samallalailla kuin ruotsissa eli eiköhän se järjesty,meillekin omat husbyt ja rinkkebyt nin sitten ollaan kansaenvälistä tasoa. Jos et kannata hyvää asiaa olet natsi ja rasisti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1792339Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe411822Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141646Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu661346Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2391332Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191126Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv641076- 621034
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja111766Asiat oikeisiin mittoihin
Komiat lehteen oli saatu kokonainen aukeama aikaiseksi hevostelemalla Lumion pahuutta. Eihän tässä nyt varmaan kukaan osaa enää näillä Kauhavan säänn46709