Mikähän bi-seksuaali, BB-tynkkyä järkytti? Se, etteivät ihmiset olleet kännissä uhoamassa seksuaalisesta suuntautumisestaan?
Ei voi olla totta, että kaveri on luokanopettajakoulutuksessa? Taitaa valinnan tehnyt laitos elää 30-lukua?
Ja Soini senkuin piilottelee. Onhan siinä tietysti askarointia, kun katolisella on bi-seksuaaleja, natsien kanssa kaveeraavia, kännipäissään puolialasti liehuvia ja ties mitä työmiehiä puolueessaan. Ei vakavasti otettava hallituspuolue.
Persu Tynkkynen järkyttyi mielenosoituksesta
10
69
Vastaukset
Juu, ei todellakaan ole vakavasti otettavissa.
- vakavaka
Miksi sitten otatte Immosen kirjoitukset vakavasti, Soinin sanomiset vakavasti, Halla-ahon kirjoitukset vakavasti, Terhon mielipiteet vakavasti?
Miksi? Taitaa kuitenkin olla vakavaa kun Immonen yhdellä pienellä FB päivityksellä järjesti suvaitsevaistolle kolmessa kaupungissa bileet ja ilmaista elävää musiikkia! - Oenonen
vakavaka kirjoitti:
Miksi sitten otatte Immosen kirjoitukset vakavasti, Soinin sanomiset vakavasti, Halla-ahon kirjoitukset vakavasti, Terhon mielipiteet vakavasti?
Miksi? Taitaa kuitenkin olla vakavaa kun Immonen yhdellä pienellä FB päivityksellä järjesti suvaitsevaistolle kolmessa kaupungissa bileet ja ilmaista elävää musiikkia!Unohtuikohan että perssutkin tuomitsivat immosen tekstin ja erottamistakin väläyttelivät?
- ssuomenkansanenemmistö
Oenonen kirjoitti:
Unohtuikohan että perssutkin tuomitsivat immosen tekstin ja erottamistakin väläyttelivät?
Tottakai tuomitsivat ja vaativat. Persuthan ovat tunnettuja johdonmukaisuudestaan...eiku...kannattavat ja vastustavat ja ovat samaan aikaan murtumattomalla persulinjalla.
Sitäpaitti, jos puolueen erilaisissa ohjelmissa lukee jotain, persupoliitikkojen toiminnalla ei ole Soinin mukaan mitään väliä. Lukekaa sieltä ohjelmasta. Paitsi ohjelma saattaa olla myös vitsi, kuten Soini itsekin myönsi. Ei voi koskaan tietää.
- äidinpaskahousu
Eikö paskantanut housuihinsa bb talossa ja retosteli sillä...
ei vittu mitä porukkaaaaaaaaaa- läskipersu
Järkyttyi ja paskansi taas housuunsa. Siksi ei ollut puhtaita pitkiä housuja laittaa telkkarilähetykseen, vaan joutui esiintymään shortseissa.
- Oenonen
läskipersu kirjoitti:
Järkyttyi ja paskansi taas housuunsa. Siksi ei ollut puhtaita pitkiä housuja laittaa telkkarilähetykseen, vaan joutui esiintymään shortseissa.
Ostaisi suosialla ruskeat housut, niin voisi antaa haastatteluja. Wunderbaum vaan kalsareihin ja menoks....
- WunderChild
Oenonen kirjoitti:
Ostaisi suosialla ruskeat housut, niin voisi antaa haastatteluja. Wunderbaum vaan kalsareihin ja menoks....
Wunderheim siellä housuissa on varmaan jo imenyt ja kädettänyt!! Ahahaha!
- Oenonen
Huomenna:
"PS-Tynkkynen järkyttyi suojatiestä- Osa viivoista mustia!" - AllieB
Tynkkynen ei (toivottavasti) ole niin typerä, kuin haluaa teksteillään antaa ymmärtää. Minä uskon että hänellä on ihan puhdas vallan ja rahan himo. Tynkkynen on huomannut että höpöjä puhumalla saa höpöjä kannattajia paljon helpommin kuin fiksuja kannattajia asiallisuudella.
En usko että tässä maassa on ketään politiikkaa yhtään seurannut, joka olisi muodostanut Immosesta kielteisen mielipiteen tuon yhden fb-päivityksen perusteella. Kyllä Immonen on varmistanut asian koko julkisella historiallaan, joka on vastenmielistä muukalaisvihamielisyyttä tulvillaan. Ei sitä yhden Tynkkysen mielipiteillä pois pyyhitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1851549
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2001411Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431129Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad43833- 14720
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30711Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21700- 36691
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .20646Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617