Mielenkiintoisin minusta on moskeijaa koskeva avaus.
Eilen Helsingissä oli suurmielenosoitus monikulttuurisen Suomen puolesta. Samaan aikaan tällä palstalla yritetään kansalaisaloitteen turvin estää sen toteutumista.
Kertoo hyvin millaisia uskovat ovat. Aivan kuin eri planeetalta.
Mieheni tekee meille makaranilaatikkoa. Mitä kirjotusta/ketjua suosittelisit minulle ja miksi?
Mikä on palstan paras kirjoitus sinun mielestäsi?
3
55
Vastaukset 3
- nyttarkkananii
Miten varmistit ettei vaan kukaan uskova ole tehnyt makaroonejasi?
Ei mun mies ole uskova. Se onko joku uskovainen ollut makaronitehtaassa, sitä en tiedä.:)
- Gapriel
Sitä on syytä vastustaa, mutta jos se tehdään niin isolle lautalle. Suomen telakkateollisuus saisi töitä. Rukouskutsutkin kiirivät vettäpitkin kauas venetaksit saisivat työtä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 53887
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan63643- 55640
Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli43562Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik31532Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk4502En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.32498- 73446
- 33425
- 37416
