Persujen Jussi Halla-aho on olevinaan niin köyhän kansan asialla, mutta asuu luxuskodissa Helsingin kalleimmalla alueella Eirassa.
Jussi Halla-aho - Eiran eliittiä
5
<50
Vastaukset
- Hillan_vaimo
Asuu niin kauan, kun muija jaksaa katsella rusoposkea.
- Valinta-001
Halla-ahosta tulee Presidentti, valmistaudu sinäkin katselemaan valtiaan kasvoja.
- obler
Sellaista se on, kun Pohjanmaalta Tampereen kautta pitää Hesaan tulla! Mutta hyvä niin, kaikki neljä lasta ja tohtoriksi väitellyt vaimokin viihtynevät teidän suurkaupungissa!
Mutta kuka on Hillan_vaimo? En tiennytkään että Hillalla on miehen lisäksi vaimokin! Ehkä tieteellinen tutkimus vaatii avustajia?
- Ettnäin
No mitähän väliä sillä on missä se asuu, on meitä paljon muitakin jotka on köyhien asialla olematta itse köyhiä.
- konikulttuuri
Asunnon sijainti ei aina kerro mitään elintasosta. Köyhäkin perii asunnon vanhemmiltaan tai isovanhemmiltaan. Voipa asunto kuulua perikunnalle, vaikka siinä joku sukulainen asuukin ja maksaa kulut!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1054532Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293373No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452380- 361398
- 351249
- 381146
- 131074
- 1591016
- 6934
- 26899