Moi. Osaako joku sanoa onko jotain lakiamme vastaan pitää julkisilla paikoilla yllä paitaa jossa lukee "Rock againts Islam"? Siitä en kaipaa kommentteja onko se hyvän maun vastaista mutta tuo laillisuusnäkökjlma kiinnostaa..
Laillinen t-paita?
4
<50
Vastaukset
Minulla oli tänään kaksi rasistista kokemusta, jotka molemmat teki minusta askeleen verran rasistimman. En tiedä kehtaisiko kertoa. Toinen oli kosovon pakolainen ja toinen somalineito. Molemmat tapaukset sattuivat kassajonossa.
- kyselijä928
Mielellään kuulisin kokemuksestasi lisää procentti. Mutta etupäässä odotan vastauksia alkuperäiseen kysymykseen..
minulla oli kerran tuon tyylinen neule:
http://www.gazoz.fi/product/3437/gazoz-norman-ls-long-sleeve-black
jossa painetuin txtein jotain WHITE POWER juttuja sikin sokin ja ihmeellisiä kuvia ja symbooleja.
Paita oli itsestään tuhoutuvaa sorttia, se pysyi kasassa vain pari viikkoa ja hajosi. Ilmeisesti jotain hyysärien keksimää propagandaa. Kukaan ei siitä maininnut mitään, vaikka käytin sitä ihan taksihommissakin. Jotkut kuitenkin katsoivat sitä aika pitkään.
Se somalineito oli siis mustissa kaavuissa ja huiveissa ja ihan tarkoituksella menin sen taakse kaupan jonoon. Aattelin että näen siinä kuitenkin jotain mielenkiintoista. Sillä oli kaksi tavaraa mukanaan. Kassalla oli nuori suomalainen pimu. Somali ei osannu kuin muutaman sanan suomea. Tavarat sillä oli lihaliemikuutiopaketti ja Lipton teepussipaketti. Lihaliemen se halusi palauttaa ja sillä oli joku kuitti siitä. Epäilen kuitenkin, että tuli kauppaan pelkän kuitin kanssa ja kävi hylystä lihaliemipaketin jonka palautuksella sitten maksoi sen teepussipaketin ja sai vielä rahaa takaisin. Syy 'lihaliemipaketin' palautukseen lienee hoono soomi ja uskonto joka kieltää sianlihan. Lisäksi somalipimu oli kauppareissullaan uudenkarhealla maastopyörällä. Tytön musta kaapuhame oli helmasta ihan riekaleina, koska ilmeisesti sotkeutunut pyörän ketjuihin, niissähän ei ole mitään ketjunsuojuksia, koska niitä ei ole suunniteltu musliminaisille. Sillä se kuitenkin pisti menemään teepussipaketin kanssa. Tosin ajotyyli oli kovin omituinen. Ikäänkuin satula olisi ollut sillä polvien välissä... Mutta näin...
Kosovon pakolaisesta myöhemmin, jos yleisö vaatii.
- RokijaRemu
Minulla on itse painettu tee-paita jonka selässä lukee "älä kohtele koiraasi kuin islamisti akkaansa", olen käyttänyt sitä välillä kun olen ulkoiluttanut kahta koiraamme. Se on saanut osakseen positiivista huomiota, yhden ainoan kerran koirapuistossa minulle tuli huutamaan joku aneemisen näköinen finninaamainen akka että älä pidä päälläsi tuollaista rasistista paitaa, se loukkaa ihmisiä. Oli pakko olla "kohtelias" ja kysyä että loukkaako se myös sinua vai vain ihmisiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p475445Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "612286Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella181840Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1451761- 171565
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol301477Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v5136881-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171107Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771078Joutuuko Suomi24-palvelu taas oikeuteen ?
Nämä Purraa ja Perussuomalaista johtoa pedofiilian suojeliana pitävän kirjoittajan viestit eivät vain poistu täältä. Se219989