Olli herätti suomalaiset

HyväPersut

Isot kiitokset Immosen Ollille, kun sai suomalaiset heräämään hallitsemattoman maahanmuuton seurauksiin. Kiitos myös minulla on unelma -kampanjalle, joka edesauttoi paljon asiaa ja useat huomasivat minkälaisia hallitsemattoman maahanmuuton puolustajat ovat. Kuka haluaa kuulua ryhmään, jossa osallistujat eivät pysty keskustelemaan, nimittelevät ja buuaavat asiallisille puhujille. TS. haluavat vain riehua.

12

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rtrewrtert

      Olli herätti lähinnä persujen kannattajat huomaamaan, ettei persu-puolue vastustakaan monikulttuuria, kun puolueen koko johto ja suurin osa riviedustajistakin tuomitsi Immosen natsikirjoitukset.

      • persukannattaja

        Ai. En mä kyllä sellaista herännyt huomaamaan. Persujen puolueohjelmassa on selkeästi kerrottu persujen suhde mokutukseen. Persujen kannattajat osaavat lukea.


      • mamutraiskaa

        Joo niin tuomitsi Immosen sanavalinnat, mutta on edelleen maahanmuuttokriittinen puolue. Suomessa on politiikassa ilmeisesti kielletty taistelu sanan käyttö, mutta ulkomaisten tekemiä raiskauksia, ja pahoinpitelyjä pidetään hyväksyttävinä, eikä asialle tehdä mittän. Paitsi persut yrittää sinnikkäästi tehdä jotain kansan vastustuksesta huolimatta.


      • werwqtrt
        persukannattaja kirjoitti:

        Ai. En mä kyllä sellaista herännyt huomaamaan. Persujen puolueohjelmassa on selkeästi kerrottu persujen suhde mokutukseen. Persujen kannattajat osaavat lukea.

        No sinä kuulutkin niihin tyhmimpiin persukannattajiin, jotka eivät ymmärrä mistään mitään. Oikeasti persu-puolue pitää monikulttuuria hyvänä asiana, ja he ovatkin allekirjoittaneet hallitusohjelman, jossa todetaan mm. näin:

        "Maahanmuuttajat vahvistavat Suomen innovaatiokykyä ja osaamista tuomalla oman kulttuurinsa vahvuuksia osaksi suomalaista yhteiskuntaa."

        http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1432658595765.html


      • Immonenkiitti

        Jotkut kulttuurit eivät kykene elämään rinnan muiden kulttuurien kanssa,
        jotkut kulttuurit eivät todellakaan edes halua elää rinnan meidän kanssamme,
        mutta eihän sitä suvaitsevaisuuskiimoissa edes huomaa,
        kun on niin kova into päästä haukkumaan rasistiksi edes jotakuta.

        Kiitos kun vihaatte niin paljon,
        tuo tulee satamaan persujen laariin, kannattajakunta kasvaa,
        uskokaa pois.


      • Peterpanpan
        werwqtrt kirjoitti:

        No sinä kuulutkin niihin tyhmimpiin persukannattajiin, jotka eivät ymmärrä mistään mitään. Oikeasti persu-puolue pitää monikulttuuria hyvänä asiana, ja he ovatkin allekirjoittaneet hallitusohjelman, jossa todetaan mm. näin:

        "Maahanmuuttajat vahvistavat Suomen innovaatiokykyä ja osaamista tuomalla oman kulttuurinsa vahvuuksia osaksi suomalaista yhteiskuntaa."

        http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1432658595765.html

        Hallitusohjelmassa ei mainita sanaa monikulttuurisuus, päinvastoin edistää integraatiota niin:

        "Hallitus edistää Suomen työllisyyttä ja julkistaloutta vahvistavaa, huoltosuhdetta kohentavaa sekä talou-den kansainvälistymistä edistävää työperäistä maahanmuuttoa. Koko Eurooppa ikääntyy ja joutuu rat-komaan siitä johtuvia julkistalouden alijäämäongelmia. Maahanmuuttajat vahvistavat Suomen innovaa-tiokykyä ja osaamista tuomalla oman kulttuurinsa vahvuuksia osaksi suomalaista yhteiskuntaa. Entistä useampi suomalainen nuori opiskelee ulkomailla ja joudumme kilpailemaan myös heistä. Hallitus kannustaa avoimeen keskusteluun maahanmuuttopolitiikasta, mutta rasismia ei sallita. Edistämme suvaitsevaista ja ihmisarvoa kunnioittavaa kansallista keskustelukulttuuria. Laaditaan riippumaton selvitys maahanmuuton kustannuksista ja vaikutuksista yhteiskunnassamme"

        Monikulttuurisuus ei toimi. Sen sijaan kulttuurit voivat sulautua, kuten joissakin kulttuurien sulatusuuneissa on käynyt. Tämä vaatii pitkän ajan ja sopeutumisvaiheen, jonka aikana on kahnauksia ja monenlaista hankaluutta.

        Käytännössä eri kulttuurien yhteensovittaminen vaatii siis etenkin pienemmiltä väestöryhmiltä omasta kulttuuristaan luopumista ja sulautumista valtaväestön kulttuuriin, oma kulttuuri jää jonkinlaiseksi henkiseksi reservaatiksi, mikä tarkoittaa esim. kansallispuvun käyttämistä juhlissa ym., mistä siitäkin vain harva pitää kiinni. Esim. Yhdysvalloissa ne intiaanit, jotka ovat hylänneet kulttuurinsa tai säilyttäneet siitä pieniä muistomerkkejä, ovat pärjänneet yhteiskunnassa. Lisäksi valtaväestöön sulautuminen edellyttää kulttuurista luopumisen lisäksi kohtuullisen sosioekonomisen aseman saavuttamista.

        Monikulttuurisuus sen sijaan ei toimi missään ja sitä ei pitäisi tukea, vaan maahanmuuttajat tulisi integroida tehokkaasti valtaväestön kulttuuriin. Jos eri kulttuureja yritetään pitää elossa, se johtaa loputtomaan konfliktitilanteeseen. Vihervasurit ja rkoopeeläiset ym. tekevät vahinkoa myös hyysättävilleen, kun yrittävät pitää heidät henkisessä reservaatissa, nähtävyyksinä joita voidaan ihmetellä. Sellainen toimii vain siten, että kukin kulttuuri, joka on muovautunut vuosisatojen ja -tuhansien aikana, elää omissa maissaan ja omilla alueillaan, joissa sitä käydään esim. matkiolla hämmästelemässä ja ihastelemassakin, vaikkei heidän elämäntapa itselle sovikaan. Kukin kansa on kuitenkin muovannut kulttuurinsa pitkän ajan kuluessa, kansanluonteeseen ja elinolosuhteisiinkin sopivaksi. Sen nopea väkisin muuttaminen on sekä tyhmää että vahingolllista.

        Maahanmuuttoakin on aina ollut ja tulee olemaan. Sen tulee olla kuitenkin hallittua ja siinä tulee huomioida kansakunnan omat tarpeet ja näkökohdat. Vaikka viherituhipit hännystelijöineen huutavat kurkku suorana vapaan maahanmuuton puolesta ja monikulttuurisuuden ihannuudesta ja rikkaudesta, ovat he silti jakomielitautisesti mukana politiikassa estämässä ja rajoittamassa Afrikasta pyrkivää ihmistulvaa Eurooppaan. Tässä on sekä meidän että Euroopan poliitikoilla läpinäkyvä kaksinaismoralistisuus, toisaalta yritetään todistaa, että mamuista on taloudellista(kin) hyötyä ja he ovat rikkaus kulttuurille ja yhteiskunnillemme, mutta silti ollaan huolissaan ja pyritään estämään laivalasteittaan meitä rikastuttamaan pyrkivien virtaa. Jos kerran Suomi tarvitsee miljoona maahanmuuttajaa ja heitä ei saa erotella koulutuksen tai minkään muunkaan perusteella, mikseivät kaikki puolueet rinta rinnan ole vaatimassa ilmasiltaa Afrikasta tänne?

        Sen sijaan vähemistöjen kulttuurien säilyttämistä ei tulisi tukea, päinvastoin heidän sulautumista valtaväestöön, meidän tapoihimme ja tottumuksiimme tulisi vahvasti edistää. Sillä estettäisiin väkivaltaa, ristiriitoja ja mamujen syrjäytymistä, edistettäisiin heidän integroitumista osaksi yhteiskuntaamme. Ja tietenkin maahanmuuttoa tulisi tarkastella oman yhteiskutamme tarpeista lähtien, ottaa maahan ihmisiä, jotka on helpoiten integroitavissa ja työllistettävissä. Humanitäärinen maahanmuutto tulisi oikeastaan lopettaa koska siitä seuraa vain hallitsemattomia ongelmia ja köyhien määrä on maailmassa on niin valtava, ettemme voi heitä maahanmuutolla auttaa. Parhaiten köyhiä voidaan auttaa niin, että kukin kansalainen lahjoittaa siihen vapaaehtoisesti rahaa kehitysyhteistyöjärjestöjen kautta, valtiota siihen ei tarvita. Sota- ja kriisialueiden pakolaisuus tulisi ratkaista niin, että niin taloudellisesti kuin sotilaallisesti vahvat länsimaat muodostaisivat kriisimaihin tai niiden naapurivaltioihin turva-alueita, joihin väkivaltaa ja vainoa pakoon lähtevät voisivat mennä ja aloittaa elämän alusta. Länsimaat voisivat käyttää tähän tarvittaessa sotilaallista voimaa. Mikäli jollain alueella ihmiset myös turva-alueilla alkaisivat rettelöidä keskenään sen sijaan, että tekisivät työtä pärjätäkseen, tämän tyyliset paikat olisi kenties parasta jättää kehittämään sivilisaatiotansa, sitä kun ei saa väkisin vietyä minnekään, kuten esim. Irakissa ja Afganistanissa on nähty.


    • tutmtdmygfdy
    • BizAsJewsual

      Suomen mafiadiktatuuri media-omistuksineen vihaavat "taistelu" -sanaa. Siksi kova reaktio. "Mein Kampf", TAISTELUNI -kirjassa Hitler paljastaa kokemuspohjaisesti juutalais-kabalin todellisen luonteen.

    • VoihanItku-

      Toinen herättäjä oli kansanedustaja Yazan Onar, joka riehui lavalla jihad-tyylisessä hurmoksessa niin, että moni varmasti harkitsee seuraavissa vaaleissa tosissaan äänestääkkö maahanmuuttajataustaista ehdokasta. Siis nekin harvat jotka sellaista sattuivat jostain syystä äänestämään.

    • mummo58

      Olli presidentiksi

    • lisää_Olleja_Suomeen

      Olli vastaa ainakin 50 nössöä narussa kuljetettavaa kansanedustajaa. Pisteet Ollille rehellisyydesta ja kansan tuntojen ja ajatusten levittämisestä.

    • egf44

      Sadan vuoden kuluttua kantasuomalaisia on nykyisellä syntyvyydellä noin neljä miljoonaa.

      Todennäköisesti Suomenkin väkiluku kasvaa samaa vauhtia kuin maailmassa keskimäärin. Sadan vuoden kuluttua täällä asuu 12 miljoonaa ihmistä. Kasvu toteutuu mahantunkeutumisen ja tunkeutujien kiihkeän sikiämisen seurauksena.

      Kun tänään syntyvä kantasuomalainen on jälleen vaippaiässä, niin kaksi kolmesta Suomen asukkaasta on monikulttuuriväkeä. Voi sitä rikkautta.

      Todennäköisesti Suomi on tuolloin taloudelliseti romahtanut ja kaaoksessa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      97
      4309
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3243
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2360
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1358
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      979
    6. Mitä sun kaltainen ihminen tekee tämmöisessä paikassa?

      Et kuulu tänne?
      Ikävä
      141
      958
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      904
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      842
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      786
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      780
    Aihe