http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1438353441547.html
Oi tätä onnen autuutta, silmissä ihan tähdet kipunoi ja korvista sinkoilee jalokiviä !
En malta millään odottaa !
Oi tätä onnen autuutta, silmissä ihan tähdet kipunoi ja korvista sinkoilee jalokiviä !
En malta millään odottaa !
Vastaukset 9
Vanhimmat
IHANAAAAAAA ! LISÄÄ MUSTIA MIEHIÄ !
Tämä on niin jännittävää, että ihan sydän pamppailee näin yösydännä!
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015080120117673_ul.shtml
Tuhannet pyrkivät Eurotunneliin - Cameron ja Hollande korostivat yhteistyötä siirtolaiskriisissä
LISÄÄ !
KAIKKI MEILLE ! OI TÄTÄ AUTUUUUUUUUTTAAAAAAAAAAAAAAA !
Syy kuningas alkoholi, ja vähä muutakin, en sano.
Eikö neegereitä puhallutetakaan rajalla ?
Suomessa päätettiin avata EU:n pakolaisautomaatti. On huomionaroista, että toinen SUURI maahantulijaryhmä on suoraan maahan tulevat ihmiset, jotka hakevat oleskelulupaa ja jotka otetaan maahan ns. toissijaisen suojelun perusteella. Käytännössä se tarkoittaa sitä, että jos hakijan kotimaakseen ilmoittamassa paikassa on sota, tulija otetaan. Somalian passi esim. on rahalla ostettavissa pääkaupungin torilta väärentäjältä. Tästä löytyy youtubesta videookin, missä eurooppalainen(!) saa somalian passsin.
tuomalla torin väärentäjälle passikuvansa.Somaliassa ei passi ole
laminoitu. Passikuva ja siihen perunaleima päälle riittää, niin on Somalian kansalainen.
Minusta Suomen pakolaispolitiikka on aivan liian löperöä ja johtaa nykyisellä menolla miltei Ruotsin kaltaiseen tilanteeseen.Mielestäni kansalaisten pitäisi tehdä jonkinlainen yhteinen vetoomus asian hillitsemiseksi.
Suomen päättäjät feikkaavat edelleen muille maille olevansa varakas maa.
Ihmettelen kauhiasti vaan, miksi otamme tänne velaksi ihmisiä. Muilla mailla on sentään itsesuojeluvaistoa tässäkin asiassa. Suomen on kai sitten pakko mennä pää edellä nimensä mukaisesti suohon.Jos tahti ei muutu, tulemme muistamaan tämän hallituksen ikuisesti hallitsemattoman maahanmuuton aloituksesta.
Suomi on velvollinen ottamaan kiintiöpakolaisensa ja EU:n sopimuksen kautta tulevat, mutta ei ole pakko ottaa kaikkia tarjokkaita. Toivon hartaasti, että tästä tehtäisiin kansalaisaloite. Minusta se olisi perussuomalaisten VELVOLLISUUS! Kirjoittakaa tästä vetoomuksia päättäjille!
ihanaa, itsemurhaiskuja, ah, orgasmi.
Kiitos valaisusta, miten naapurissa kommentoivat. Valitettavasti Suomen poliitikot ovat lähteneet samalle tielle- velkarahalla tosin.
IHANAAAAAAAAAAAA !
PALJON MUSTIA MIEHIÄ !