200-300 Palestiinalaisterroristia yritti murhata polttopulloin Israelilaisia rajavartioita.
Puollustajat ampuivat ensin ilmaan ja sitten tappoivat yhden terroristin.
Palestiinalaisterroristit ovat viimeaikoina suorittaneet valtavia tuhoja mm.Israelin rautateille.
Israelilaisia suututta tilanne koska PaleTerroristit perheineen saavat Israelilaisten maksamia "Kela" etuuksina valtavia summia ja kuitenkin terrorisoivat Israelia.
Puollustajat ampuivat ensin ilmaan ja sitten tappoivat yhden terroristin.
Palestiinalaisterroristit ovat viimeaikoina suorittaneet valtavia tuhoja mm.Israelin rautateille.
Israelilaisia suututta tilanne koska PaleTerroristit perheineen saavat Israelilaisten maksamia "Kela" etuuksina valtavia summia ja kuitenkin terrorisoivat Israelia.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mitäköhän "Kela" etuuksia palestiinalaiset israelista saavat?????
(Jos ei lasketa niitä, mitä pommeina, valkoisena fosforina ja lapsimurhina maksetaan joka vuosi!)
Jos maksat veroja EU-maahan niin osa ulkomaan avustuksista menee tämän keinotekoisen kansan ylläpitämiseen.
Vuoden 1995 jälkeen "palestiinalaisten" taloudelliseen ylläpitämiseen on törsätty 25 kertaa enemmän rahaa nykyrahassa mitattuna mitä amerikkalaiset auttoivat Marshaal-apuna eurooppaan II ms jälkeen, silloin 13 miljardia dollaria, nykyrahassa 120 miljardia inflaatio huomioon ottaen.
Free Palestine- slogani ei todellakaan tarkoita sitä mitä luulisi, palestiinan keinokansa on yksi maailman kalleimmista investoinneista, ja hauskinta tässä on se, että palestiinalaiset eivät tuota MITÄÄN muuta kuin valheita ja terrorismia.
Arvaatko syyn miksi sitä pidetään keinotekoisesti hengissä?
Luulisi sen Presidentin Abbusin laittavan ne Iisraelilaisten lahjoittanat varat koulutukseen mutta ei! ainaista terroria vaan palestiinalaiset harjoittavat.
Kyllä niillä kuule ihan rakennetaaan uudestaan esim. infrastruktuuria ja tehtaita, jotka ISRAELon pommittanut tuusan nuuskaksi. Pommittanut sillä tarkoituksella, ettei Gazassa olisi mitään inhimillisen elämän edellytyksiä.
Israel ei olisi pommittanut, ellei palet olisi itse ensin ampuneet rakettejaan pikkulasten päälle.
ei aina puhutakkaan Gaazasta,vaan Israelin arabeista n.2miljoonaa, jotka riehuvat ja tuhoavat Israelia,he saavat kaikki ns.sosiaalituet kuin muutkin Israelilaiset kuitenkin terrorisoivat ja polttavat Israelin lippuja.
Arabiperheet ovat suuria ja niin tuetkin jopa tuhansia euroja ja kuitenkin vastustavat Israelin valtiota.