Haluaisin kommentteja ihmisiltä, jotka eivät pidä koirista, kissoista tai muista lemmikkieläimistä. Mitä tunteita eläimet herättävät? Mikä lemmikeissä ärsyttää? Miten eläinten omistajat reagoivat inhoosi?
onko täällä ketään, joka inhoaa lemmikkieläimiä?
friilansseri
4334
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Koirat ovat yleensä parhaimmillaan silloin kun nukkuvat. Hereillä ollessaan ne ovat enemmän tai vähemmän sekopäisiä riesoja.
Kissat ovat siinä suhteessa fiksumpia, mitä nyt joskut aamulla naukuvat hereille ja teroittavat kynsiään mahanahkaa vasten.
Yksi kumpaakin sorttia löytyy meidän huushollista ja jos toisesta täytyisi luopua, olisi se ilman muuta koira. Vaikka muija kyllä panisi kovasti hanttiin....
Kissasta on oikeasti ollut hyötyä kesämökillä, jossa se on poistanut hiiriongelman kokonaan. No, on se siinä sivussa syönyt muutaman jäniksen ja linnunpojankin, mutta aina roiskuu kun rapataan.
Inhoan ihmisiä, etenkin miehiä. Ne ovat itsekkäitä, purevat, raapivat, käyvät kotona vain syömässä ja paskomassa, eivätkä tottele... Listaa voi jatkaa loputtomiin.
Minusta koirat ovat ihan hirveitä.. Semmosia hössöttäjiä, joita on apkko käyttää lenkillä ja paskovat joka paikkaan ja turkki on ihan rasvainen ja haisevat hirveen pahalta. No yäk !
Minäkin vihaan koiria. Toivon että kaikki koirat kuolevat