Ps-puolue ehkä sittenkin vetää Immosnaruja

360
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Saatiinpa mediahuomio pois Soinin takinkäännöistä? Mitähän Soini on Immoselle luvannut palkkioksi? Toivottavasti ei kuitenkaan ministeripaikkaa?

Äänestä
  • Niin, kyllähän tuo Immos-kohu kääntää sopivasti huomion toisaalle tulossa olevista rajuista leikkauksista. Kannatuksen kehityksen kannalta voi olla, että tulos on plus miinus nolla.

    Äänestä

Maahanmuuttajien edustajilla on järkeviä ja selvänäköisiä mielipiteitä persujen toilailuista ja niiden vaikutuksista. Soini ei valitettavasti ole yhtä lailla ajan tasalla persujen tekemisten vaikutuksista Suomeen ja siitä, mitä häneltä puheenjohtajana ja ulkoministerinä odotetaan. Käpertyminen itseensä ja uhriutuminen eivät ole nyt mahdollisia, vaan oma linja pitää tuoda selkeästi esiin. Jos se on saman kuin Immosen hörhösakilla, hänen on viisainta erota kaikista julkisista tehtävistään ja hakea ammattiapua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Puoluepeliä kirjoitti:

Olli Immonen vain pelinappula.

http://yle.fi/uutiset/maahanmuuttajat_toivovat_vastauksia_timo_soinilta_immos-kohuun/8196724

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu