USA LUO KAAOSTA - "HAJOTA JA HALLITSE"

Hajota ja hallitse.
13109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

ryssä sitä kaaosta on Suomeen tuomassa. Kiinalla on maailman suurin armeija

USA on ainut rauhan takaaja maailmassa

Äänestä
  • Ei sotaa ilman USAa!
    USA aiheuttaa kaikki sodat.

    Äänestä

  • USA luo kaaoksen ja tuo sitten Armeijansa paikalle?

    Tämähän selittää yksinkertaisesti sen esim. USA-joukkojen marssimisen Balttiaan:
    ensin pelotellaan Venäjällä ja sitten Balttialaiset jo suorastaan rukoilee USAnizteja ottamaan ilmaherruus jne. haltuunsa.

    Äänestä

  • Pitää vain katsoa ettei sinisilmäisten Suomalaisten käy juuri samalla tavalla.

    Vielä Kekkosen aikaan tässä maassa vallitsi itsenäisyys, puolueettomuus, vapaus ja aito demokratia.

    Ja Suomi oli myöskin käytännössä velaton.

    Äänestä

USA niin pahasti ylivelkaantunut että se ikinä pysty maksamaan suurimmille velkojilleen Kiinalle, Japanille ja muille jättimäisiä velkavuoriaan.

Joten... mitkä ovat mahdollisuudet?

Luoda uusi maailmanjärjestys?

Kenties?a

Äänestä

Evakkojätös k-arjalaiset luovat kaaosta Suomeen. Ammutaan evakköjätökset Kuuhun.

Äänestä

Suomella on vain kolme ongelmaa, evakkojätökset, k-arjalaiset ja muut vastaavat ryssänvihassa marinoidut Romppaiset ja Häkämiehet.

Äänestä

Mitäs ne paskaryssät taas teuhtaroi täällä?
Pysyis noi kleptokraattifasistit ja novonatsit vaan siellä oman maansa keskustelupalstoilla suurta mahtavaansa ylistämässä:
http://www.talouselama.fi/uutiset/putin omistaa kaiken mita venajalla on/a2316507
Ai niin, mutta sehän menikin näin:
"Putler ei ollut koskaan poliitikko, eikä ole sitä vieläkään. Keskustelu ei kiinnosta häntä"

Äänestä
  • Putin nosti Venäjän työväensosialistisesta suosta.

    Länsi kadehtii vaurastunutta Venäjää jolla ei ole länteen verrattuna kuin nimellisesti velkaa.

    Äänestä

Porosenkkokin.

Sissus sentään.

Äänestä

Kyllä juuri Yhdysvallat luo kaaosta,sitä se on tehnyt kautta aikojen eri puolella
maailmaa.Vietnamissa ,Kuupassa ,Arabimaissa,Afrikassa,Euroopassa ja nyt tunkee
tänne pohjolaan.Aseteollisuudella velanmaksuun.

Äänestä

on järjetön pakko EU-tuhokone ahneus kiimoineen. kansalaiset ei käsitä pätkääkään,mihin eu eurooppaa ja jokaista hlöä yksilönä vie.
eu-tie tulee olemaan järkyttävää tässä ajassa eläville ja tuleville polville.

vaatii hieman laaja-alaista "syväajattelua",mutta normijärki näkee ja tajuaa kaiken. "katsasta" älysi ja itsesi eu-toiminnassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


NWOstrategies kirjoitti:

Hajota ja hallitse.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu