Miksi me suomalaset olemme sellaisia vellihousuja jotta annamme valloittaa maamme ja muuttaa omia ikiaikaisia tapojamme tuosta vain joidenkin vierailta mailta tänne tulevien takia? Missä on kansallinen ylpeytemme ja identiteettimme?
Miksi Suomi alistuu islamin edessä?
vellihousut
14<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Se on aika pahassa jamassa kun suomalaiset "isänmaallisetkin" harrastavat väkivaltaa ainoastaan kantasuomalaisia vastaan.
missä suomi on alistunut islamin edessä? jossain rasistin märässä unelmassa?
Siinpä meillä taas yksi muslimeja nuoleskeleva vihervassari. Katselehan vähän Ruotsissa kuvattuja youtubevideoita mitä ne muslimit oikein tekevät yhteiskunnalle. Saattaa sinunkin vassarin silmät aueta.
En ole vihervassari vaikka sinä kuinka sitä inisit senkin puupää.
Kunhan meillä alkaa islamisti pommit ym.paukkumaan voi vihervassarillakin herätä kysymys mikä on vinossa?Vai annetaan vaan al Qaidan ym.tulla vaan ja jatkaa tätä erittäin vauhdikasta Suomen alas menoa.
No sittenpä ironiaa on aika paljon koska ainoat jotka ovat heitelleet pommeja kantasuomalaisten niskaan on juuri SVLn tyypit.
"Äärioikeistoliikkeiden toiminta perustuu siihen, että ryhdytään näkemään yhteiskunnassa ihmisryhmiä, jotka ovat vihollisia. "
samasta syystä kun alistuimme kristinuskon ja sosialidemokratiankin edessä.
Niinpä. Ja nyt harva kapinoi enää kristinuskoa ja lapsilisiä vastaan. Niin sitä sopeudutaan muuttuviin oloihin.
Ei islam ole ongelma.
mitä sääkään islamista horiset kun et siitä mitään tiedä. Maailmassa on 1,3 mirjardia muslimia joista jokukymmenen tuhattta on terroristeja. Islam uskonta suvaitsee juutalaisuuden ja kristinuskon, mutta ne eivät hyväksy islamia.
http://areena.yle.fi/1-2670459
Ylen koraaniluenta avaa paljon käsitystä mitä islam on ja myös sen että pieni vähemmistö ratsastaa ilmestyskirjanpedolla väittäen olevansa islamin oikein tulkitsijoita.
http://www.pelastussanoma.fi/Islamin opit/islam.htm Tiedätkös itse että islam on juuri vastoin hyvän Jumalamme opetuksia? Lue ja valaistu. Islam on saatanasta totisesti.
tyypillinen pedolla ratsastava vihanlietsoja, tuo pappi ei ole Kristuksesta kuullutkaan
> "Äärioikeistoliikkeiden toiminta perustuu siihen, että ryhdytään näkemään
> yhteiskunnassa ihmisryhmiä, jotka ovat vihollisia. "
Ei vaan viholliset (jotka operoivat täysin verhon takana) aloittavat vihollisuudet laillisesti ja parlamentaarisesti toimivia vastaan. Vasta tämän jälkeen reaktiona väkivaltaa vastaan syntyy vahva äärioikeisto, joka paikantaa viholliset ja estää niitä vahingoittamasta itseään.
Tämä on tosiasiallinen marssijärjestys.
Odotan sitä päivää kädet ristissä kun saadaan ensimmäinen muslimien tekemä raaka terrori-isku jossa raajat lentelevät ja veri roiskuu ja kymmenet elleivät sadat räjähdä kappaleiksi KOSKA muuten kehäkolmosen sisäpuolella kissanpoikien silmät ei avaudu koskaan! Toivossa eletään, KOSKA????? Luultavammin pääkaupunkiseudulla, toivottavasti.