Jälkiviisaissa,kun tuo värikäs "vareksenpelätin" kävi isoilla kierroksilla
taas kun toimittaja nauttien otti puheeksi rasismin.
Ensin Isokallio löy faktat pöytään ydinvoimasta, sanoi tuulimyllyja sun muita hömpötyksiksi. Tuo pojannaskalikin joutui perääntyyn Isokallion vastatessa.
Saa näkyä kuinka kauna mies saa olla Jälkkäreissä. Joutuuko Isokallio kokemaan "santavuoret"
taas kun toimittaja nauttien otti puheeksi rasismin.
Ensin Isokallio löy faktat pöytään ydinvoimasta, sanoi tuulimyllyja sun muita hömpötyksiksi. Tuo pojannaskalikin joutui perääntyyn Isokallion vastatessa.
Saa näkyä kuinka kauna mies saa olla Jälkkäreissä. Joutuuko Isokallio kokemaan "santavuoret"
Vastaukset 8
Vanhimmat
Isokallio, ei Isokaliio.
Täällä ei mikään fakta enää kelpaa, Suomi kaivaa hyvää vauhtia omaa hautaansa.
YLEssä ei todenpuhujille sijaa löydy.
isokallio on dementikko tai jotain. Olisi hänen jo aika väistyä puheohjelmasta.
totuuden puhujista ei vaan pidetä hyväveli suomessa?
》Saa näkyä kuinka kauna mies saa olla Jälkkäreissä. Joutuuko Isokallio kokemaan "santavuoret"《
Tämä "kauna mies" sai aikoinaan Nokialta 50mmk eroeläkkeen eli 1 mmk vuodessa loppuiäkseen. Max 50 mmk.
Kyllä kelpaa puhua ja kirjoitella mikä nyt sattuukin huvittamaan.
Olin aikoinaan Nokia Datalla töissä kun Isokallio oli siellä johtajana. Oli aikamoisen pidetty johtaja kaiken kaikkiaan. Joskus suututti tosin erään oman asiakkaani, murjauttamalla asiakastilaisuudessa jotakin että "teillä siellä firmassannem joka on sellainen historian tekniikan museo..".
Asiakas ei vastannut Isokalliolle mitään, mutta laittoi asian hampaankoloo. Kertoi siitä uusien kauppaneuvotteluiden yhteydessä myöhemmin omalle Account Managerilleen eli minulle. Asiakkaan firma oli kuitenkin useita satoja miljoonia markkoja liikevaihdoltaan. Se elää ja toimii edelleenkin, vaikka Nokia Data Kilon tietokonetehtaineen on ollut romutettuna jo toistakymmentä vuotta.
Kerran näytteli ihmeellisiä apinan naamaliikkeitä ja elkeitä, koska olin hänen mielestään tuijottanut häntä liian pitkään.
Sillä tavalla oma pimeä puolensa Isokalliolalkin on. Ei Kallellakaan ihan aina ole nuo nopeat hoksottimet sosiaalisen reaalimaailman kanssa synkassa.
Immoskohu on ollut hyvä mittari päättäjien ja median älykkyydestä?