mulle tän laitto, ampunu sen verra pahasti ylite...olen lukenu kirjojaki jumalasta, Isä jumala, se ei ymmärrä ihmis heikkouksia,jeesus olis ymmärtäny....kute sanoin , ei kestä yhtää kritiikkiä itseänsä vastaa mutta kestää et sitä kertaa kaks pitäs sen lapse kestää koko ikäsä...sitte niiku tyhmä ogre Isä jumala sanoo vaan Minä clubbaa tota tajuttomaksi, en pidä siitä....hah
vaikee arvata mikä Jumala persoona
tehmies24v
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
mutta minä vielä elän,kaiken tän jälkee...minä vielä vedän henkeä....mut mä tiesi et tuun selviää kaikesta mihi jumala mut heittää...tunne oli liian vahva aikasemmi....liian helppoa sanoa ei vaikka kaikki järki sano et kyllä...liian helppoa...ja liian tyhmää....liian helppoa...siksi laskin kädet jumalalle....minä vaan pelasi niillä säännöille jotka mulle sillo annettii...ja samoilla säännöillä pelaan vieläki...vaikka koko suomen maa olis palanu ympäriltä ja ketää ei olis muuta ku suomi24 serveri pyörittämässä... vieläki kirjottasi täällä...samoilla säännöillä..vaikkei kukaa vastais
Ei kukaan löydä Jumalasta turvaa jos syyttää häntä, pahuus häntä pyrkii syyttämään, ja kääntää myös meitä tähän turmioon, jos emme ole valveilla, mutta sinä rukoile ymmärrystä ja voimaa Jumalalta, jotta et sorru häntä syyttelemään, sillä vain hän on hyvä, ja vain hän voi auttaa, jos kaikesta sydämestä häneen käännymme.
Älä suostu ajattelaam, että Jumalassa edes voisi olla, jotakin väärää, sillä se on eksymyksesksi.
Jumalan pelko on viisaudeksi, eikä ihminen joka häntä pelkää, häntä tohdi syyttä, tai jos sellaiseen sortuukin, niin ei siihen jää, vaan taivuttaa itsensä kunnioittamaan Jumalaansa, ja pyytää vahvistusta, jotta ei enää ikinä sellaiseen sortuisi.
Ole lujana tässä asiassa, ja muista pyytää apua siihen rukoksessasi, ymmärrys, jotta voit hänen teillään kaikessa nuhteettomuudessa vaeltaa.
saatana et sä käärme pörräät mun ympärillä...kierrät ku hai laivaa...varmaa paholaise paras ase, täysi pesunkestävä susi lampaiden joukossa..joka on nii rokotettu oikeata uskoa vastaa ettei mikää teko tai sana saa sussa evääkään liikahtaa..
Viittaatko siihen. että kehotan tekemään hyvää?
Kuule sanani, tai ole kuulematta.
Älä anna itsellesi lupaa hunoon käytökseen, sillä se sinut turmelee, kun pahoja ajattelet ja teet, mutta mitä tapahtuisikaan, jos hyviä ajattelisi ja tekisit?
Ja sanottava on, että ei se ole normaali tila, että vuoroin kiitetään ja vuoroin halveksitaan Jumalaa, vaan se on epätoivon tila, josta tulee nousta pois.
Älä anna itsellesi lupaa sellaiseen käytökseen, että hyvää ja huonoa hedelmää tekisit, sillä yksikään hyvä puu ei saata huonoa hedelmää tehdä, joten jos sinua vihastus pakottaa halveksimaan Jumalaa, niin rukoile apua siihen, jotta niin ei enää tapahtuisi, älä missään nimessä hyväksy sellaista käytöstä itseltäsi, ja sano, että se on sopivaa, vaan rukoile apua siihen, ja osoita, että se ei ole sinun pyrkimyksesi, halveksia Jumalaa.
mitenkähä mä tuun tästäki vielä selviää...ei jumalauta mite kaua, puhdasta paskaa ja pimeyttä...syvimmistä syvintä...viime talvi varsinki oli aika seksikäs, varsinki se tammikuu aika...pikku ainasojalla tulis lämpimät pöksyy ku joutus edes päivä kestää mitä kesti koko talve...sitte jos sinä näkisit sitte sä ymmärtäsit kenellä sä puhut...mut sehä se o, ihmisen sokeus ja lyhyt näkösyys mikä ihmiskunna tauti on aina ollu...mutta minä näen vaikken enää näe mitään mutta näen sen etten näe mitään...
Älä ole siitä niin varma, että haluaist vaihtaa sen entisen minäni kanssa osia.
Mutta omasta kokemukseta sinulle puhun, että yritys palkitaan.
Lähesty Jumalaa, ja Jumala lähestyy sinua, ja muista, että epäitekkyys, hyvyys ja okeuden mukaisuus ihmisessä on Jumalalle mieleen.