Kaljottelua päivään katsomatta

rapulapörinät

Eli mitä mieltä porukka on,mistä kaljasta perä pörisee rapulatuhnuista parhaiten aamulla kullin ollessa samal kovana vasten patjaa? Oma vastaukseni on karhu.

5

247

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • En ymmärtänyt mitä kysyit.

    • pohjoisen_paavo

      tämä on nyt taas tällaista alkoholisoituneis ten sekavaa juttua kyllä olisi Savukosken putka täynnä sellaisia laskettelu Sesonkiaikaan kun eivät erota viiniä perunasta ja patja siellä on kova ei mikään muu!paitsi konstaapeli osaa olla kova mutta aina oikeuden.,Mukainen. ei tule pahat sakot.

    • pohjoisen_paavo

      enhän minä tietenkään itse omakohtaisesti ole sitä patjaa päässyt tai siis joutunut kokeilemaan tämä on ihan kuulopuhetta, muuan sanotaanko vaikka Tapani (nimi muutettu) kerran kertoi kämpillä että oli "sammunut" ensiksi haastettuaan riitaa mainitun paikan raitilla (ALKOsta vasemmalle, siinä on se katulamppu vieläkin rikki (Kokoomus valtuustossa, säästävät rahaa) kuvitelkaa 71 vuotta!) ja sattui olemaan konstaapeli kunniallinen mies mutta putkaan vei, se on irtolaislaki sellainen, ja oli kova patja! SANOi että oli jouhia ja merilevää siinä mutta ei Lapissa ole meren rantaa niin oli ruijasta varmaan tuotu, tämä oli siis Petsamon aikoina, Norjasta ei passannut tulla tuiterissa muuten oli lopputili heti.siis jos oli työ paikka.

      • pohjoisen_paavo

        aika erikoinen kommellus että tämä Tapani (nimi on muutettu ei ole siis oikea nimi) sammui missä jo katulamppukin oli sammunut se taitaa olla "epidemia" nyt en sano missä koska on pieni paikkakunta ja tunnistavat ihmiset toisensa mutta sanon vain että kokoomus ei saa sitäkään asiaa korjatuksi siis sitä Lamppua jos olisi KD hallituksessa niin kylläpalaisi lamput (ei sillälailla rikki kun sanotaan että lamppu paloi tai sulake) En tarkoittanut sitäkään että kokoomus olisi vallassa ollut 71 vuotta vaan se lamppu mutta ei kun tarkemmin katsoo ole pylväässä johtoakaan niin ei se voi sähköäkään saada Jossakin taajamissa ja Hesassa sanotaan että päivisin palavat katulamput.niin kai kun sielläkin on kokoomus ja kalleilla autoilla ajetaan niin täytyyhän sitä näkyä!ulkomaalaiset,ne ei osaa käyttää ajo valoja mutta nyt eksyin sivuun aiheesta joka oli se karhu-olut En voi nielaista jos sitä joutuu suuhun kerran messuilla tarjosi yksi Heikki (nimeä ei muutettu) sitä mutta tosiaan syljin pois kun ei katsonut ja kiitin että nyt täytyy lähteä kun on vielä heinätyöt kesken enkä Ole ostanut puheenalaista olutta oli se niin pahaa.jatkuu huomenna.


    • karhuakaikille

      Kyllä se tuo karhu A -olut on :) Tallinnasta saa huokeaan hintaan

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      119
      1652
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1488
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      36
      891
    4. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      849
    5. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      38
      801
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      776
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      43
      728
    8. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      728
    9. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      720
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      690
    Aihe