Pään magneettikuvaus

Suvussa on ollut aivoaneurysmiä ja kävin tänään neurologilla ja pääsen perjantaina jo pään kuvaukseen. Pystyisittekö te elämään ns normi elämää jos kuvissa paljastuukin pullistumia tai heikkoja suonia mitkä voi poksahtaa minä hetkenä tahansa ja kuolema on lähes aina varma toisin kuin infarkteissa? Olen 28v mies.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tämä siis yksityisen kautta.

Äänestä

Olet vähän väärällä palstalla aloituksesti kanssa, mene neurologiset sairaudet palstalle..

Äänestä

En pystyisi.

Syö kalaöljyä, niin veresi ei ole liian paksua.

Liian paksu veri tukkii helpommin aivojen pieniä verisuonia.

ns. veritulppa

Voi mennä myös keuhkoihin.

Äänestä
  • Tämä on todellakin Lääkkeet -palsta joten kysymys on väärällä alueella.
    Kalaöljy ja e-vitamiini voi olla vaaraksikin ohentaessaan verta. Seurauksena voi olla aivoverenvuoto. Esimerkiksi ennen leikkauksia käsketään lopettamaan kalaöljyn, aspiriinijohdannaisten lääkkeiden ja e-vitamiinin syönti viikkoa ennen koska se aiheuttaa leikkauksessa lisääntynyttä verenvuotoa.

    Äänestä

  • Olet väärässä.

    Kalan rasvahapot ovat elintärkeitä mm. aivoille

    E-vitamiinia saa ruuasta:

    Hyviä lähteitä ovat: kylmäpuristetut kasviöljyt, pähkinät, avokado, siemenet, manteli, vehnänalkioöljy, tumman vihreät kasvikset ja kananmuna.


    Uutta tietoa E-vitamiinista!
    http://personal.inet.fi/koti/remeli/E_vitamiini.pdf

    Äänestä

  • Tollo nyt puhutaan aivoverenvuodosta eikä aivoinfarktista. Jälkimmäiseen sinun omega kolmoset ovat hyväksi.

    Äänestä

  • saatananApina kirjoitti:

    Tollo nyt puhutaan aivoverenvuodosta eikä aivoinfarktista. Jälkimmäiseen sinun omega kolmoset ovat hyväksi.

    Remeli uhoaa heti kun pääsee mainostamaan vitamiineja.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


KovaPelko kirjoitti:

Suvussa on ollut aivoaneurysmiä ja kävin tänään neurologilla ja pääsen perjantaina jo pään kuvaukseen. Pystyisittekö te elämään ns normi elämää jos kuvissa paljastuukin pullistumia tai heikkoja suonia mitkä voi poksahtaa minä hetkenä tahansa ja kuolema on lähes aina varma toisin kuin infarkteissa? Olen 28v mies.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu