Autoilija soitti Häkeen rasistisesta lakanasta

Karoliina Löytty soitti Hälytyskeskukseen, koska hän näki rasistisen lakanan tie vieressä. Voisiko joku kertoa mitä rasistista tuossa lakanassa on?

http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194993697455/artikkeli/yle rasistinen viesti hammastyttaa autoilijoita pirkanmaalla.html
11146
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

En minä ainakaan siitä mitään rasistista löydä, kovasta etsinnästäni huolimatta.

Äänestä
  • Nuo on niitä hankalia juttuja, joita kukaan ei voi toisen puolesta ymmärtää.

    Äänestä

  • Rasistia ei ymmärrä kuin kusipää eli toinen rasisti.

    Äänestä

Soittiko kukaan poliisille "Jeesus oli muslimi" -lakanasta? Miksi rasismi meitä suomalaisia kohtaan sallitaan?

Äänestä
  • Soititko sinä? Jos et niin miksi et? Kuka meitä kohtaan on rasistinen ja miten se sallitaan ja kuka sen sallii?

    Äänestä

Poliisi poisti paskahousunatsien lakanan. Yle uutiset Tampere.

Äänestä

Tuollaisten asioiden takia ei soiteta hätäkeskukseen!
Toivottavasti alkavat pian sakottaa turhista soitoista.

Äänestä
  • Soitto ei ollut turha koska poliisi poisti lakanan, sinä olet turha teininatsimutanttihomopaska.

    Äänestä

AL: "Poliisi poisti Pirkanmaan banderollin – Suomen Vastarintaliike lakanan takana"

Ei siellä lakanan takana ole kuin metsää. Joko puutkin nykyään luetaan fasisteiksi? Sairasta touhua. Lakanan sanoma oli ja on edelleen realistinen.

Tää on vitsi:)
Mitä tarkoita AAA?
Se on Afrikka alkaa Alpeilta.

Äänestä
  • Paskahousuilla on paskahousujen jutut. Päänatsit hirtettiin 1946 pikkunatsit jäivät jäljelle jälkeenjääneinä (3kpl. Tampereella).

    Äänestä

Koska tänne ei saa nimiä laittaa paljastan tässä suomen vastarintaliikkeen Tampereen jäsenten iät: 2kpl. 15 vuotiaita 1kpl. 16vuotias.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kummasteli.ja kirjoitti:

Karoliina Löytty soitti Hälytyskeskukseen, koska hän näki rasistisen lakanan tie vieressä. Voisiko joku kertoa mitä rasistista tuossa lakanassa on?

http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194993697455/artikkeli/yle rasistinen viesti hammastyttaa autoilijoita pirkanmaalla.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu