ja yksityislääkärien kelakorvaukset puolittuvat, että silleen.
Rikesakko nousee 115€ --> 345€
boom-boom
2061
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Maksamme velkaa ! Tosin ei omia vaan muiten.
Intersosialismilla on hintansa. Kiitos äänistä;)
Markkinatalous-kapitalismi jyllää!
EU-Molokin ja mamutusMolokin pohjattomaan kitaan.
Se onkin tilattava hammaslääkärille aikaa vielä kun massi kestää,seuraavaksi kunnaliselle puolelle,miten ne varautuu tulevaan ruuhkaan ensi vuoden puolella ? kun Suomesta on kysymys niin ei mitenkään.
Nyt on kotikutoisille harrastastelijasepille markkinarako, kun saa alasimen päällä istuvalta kantasuomalaiselta vetää mustilla nokisilla pihdeillä pakottavia viisaudenhampaita pois, tämä on "hyvinvointivaltiota, hyvinvointivaltiota".
Suomi on on tuleva kreikka
Nuorten ulosotot senkus lisääntyy taas.
Nykyään joka paikassa on mainoksia noista pikavipeistä ja kulutusluotoista. Ihmisiä oikein houkutetaan ja koukutetaan noihin. Sakotkin menee nykyään ulosottoon jos niitä tulee ei joudu vankilaan kun päiväsakoista.
Ei auta kun muuttaa ulkomaille ja hakea pakolaisstatusta Suomessa. Tulijat saavat täydellisen hammasremontin ilmaiseksi.Koska Suomi on rikas maa Suomi maksaa. Ruuhkaa terveyskeskuksissa odotettavissa.Olishan se kiva, jos vähävaraiset vanhukset saisi Suomessakin edes kerran elämässään ilmaisen ja täydellisen hammasremontin, jos enää hymyn aihetta löytyy.
Joo, olihan kerran mediassa uutinen, ettei kielteisen turvapaikkapäätöksen saanutta saanut palauttaa, ennen kuin kesken ollut hammasremontti oli saatu päätökseen.
Hammasjutut ovat pientä sen rinnalla, että kansalta salataan, mitä tauteja hakijat tuovat tullessaan.
Pakkohan se on niihin koskea, milläs muuten elätetään kreikkalaiet ja Afrikasta tulevat mamut.
EU-jäsenmaksut on maksettava hinnalla millä hyvänsä, koska kuulumme Eurooppaan. Nettomaksu on miljardin luokkaa.
No eipä ole varaa käydä yksityislääkärillä. Takuueläkeläinen
Eipä ole varaa käydä enää edes terveyskeskuksessa.
Eikä terveyskeskukseen saa lääkärille aikoja
Yksityislääkäreiden Kella.korvaukset kokonaan pois, Nehän menevät veroparatiiseihin...
Suomi nousuun näillä lääkkeillä.
Näillä säästöillä voidaan ottaa lisää kulttuurinrikastuttajia, unelma toteutuu.
Mitä vittua ?