Oikeasti palstan ulkopuolella en ole havainnut rasismia enkä muutakaan syrjintää Hämeenkyrössä. Tällä palstalla immoslaiset ja muut fasistit kuitenkin ovat alkaneet meuhkata ihmisvihaansa monessa ketjussa. Jokohan olen itsekin heisän tappolistoillaan.
Voitaisiinko sopia, että mv-lehteä uskovat alkaisivat lukea myös muita tietolähteitä? Kun on rasistisen satulehden ja immoslaisten huuhaan varassa, saattaa vahingossakin lietsoa typeryykksiä, vaikkei tarkoittaisi.
Voitaisiinko sopia, että mv-lehteä uskovat alkaisivat lukea myös muita tietolähteitä? Kun on rasistisen satulehden ja immoslaisten huuhaan varassa, saattaa vahingossakin lietsoa typeryykksiä, vaikkei tarkoittaisi.
Vastaukset 39
Vanhimmat
Onko Olli Immonen uhannut tappaa sinut tai muut fasistit joilla Perussuomalaisia luultavasti tarkoitat? Antaa ihmisten lukea mitä haluavat ja uskoa mihin uskovat. Meillä Suomessa kun on sananvapaus. On oikein että joku uskaltaa kirjoittaa myös asioista niiden oikeilla nimillä.
Niin on paitsi että mv-lehti, Olli Immonen ja muut vastaavat eivät puhu asioista oikeilla nimillä vaan tahallisesti syrjivästi ja valehdellen. Kun tietoa puuttuu, sitä voi luulla olevansa ihmistä parempi. Immonenkin nyt on vain raasu kovin tietämätön. Ei liene paha hänkään. Vaan miksi sitä ei saisi suoraan sanoa, että syrjintä vaikkapa uskonnon tai kansallisuuden oerusteelle Immosen haluamaan malliin on rikos, epäkristillistä, moukkamaista ja totaalisen sivistymätöntä? Sitä kun ei saa nykyään sanoa, jos ei halua koko persulaumaa niskaansa. Ja heissäkin on kyllä paljon ihan asiallisia ihmisiä, mitä Immonen ja Halla-aho ynnä muut vastaavat eivät ole.
Valehtelu ei vie hyvään. Samapa se, Soinikin on muuten kääntänyt takkinsa ja kannattaa rahan syytämistä Kreikkaan. Hän ei sentään itse ole rasisti, vaikka pelkääkin näitä puolueensa roistosiiven heppuja.
Ei kai Immonen ole fasisteja luvannut tappaa, koska itse heitä kannattaa. Mitä oikein horiset?
Hyvä kun oikaisit! Kiireessä meni sanat väärään järjestykseen. Aikomukseni oli sanoa että "Onko Olli Immonen tai muut fasistit, joilla Perussuomalaisia luultavasti tarkoitat,uhannut tappaa sinut?
On muuten aloittajalla pokkaa ihmetellä kuviteltua ihmisvihaa ja samalla nimitellä Immosta fasistiksi. Varmaan sama tyyppi ala-asteella homotteli luokkatovereitaan :)
GOOGLE : ABDIKADIR OSMAN HUSSEIN.
GOOGLE: RAMIN AZIMI. kyl maar kannatti ottaa suomeen? Vai mitä mädättäjä hyysärit ?? Kannattiko ?
Tampereella MAMU oli näytellyt pitkää puukkoa 13v tytöille !!(aamulehti, ja MV-lehti) Minkä helvetin takia joku saastainen ääliö suvaitsee ? ?
tyttö ymmärtänyt antaa pimpslootaa niin piti hiukan motivoida perinteiseen kotimaan tapaan.
GOOGLE : YRJÖPERSKELES.
Mistä mamujan raakuus, ja julmuus kumpuaa ?? Tekevät vain pahaa, ja aiheuttavat suunnatosta kärsimystä.
En tarkoita muilla fasisteilla välttämättäpersuja, eivät hekään kaikki ole rasisteja ja fasisteja, vaikka osa onkin. Soini kyllä voisi ajaa pahimmat ulos, niin sekin asia selkiytyisi. Vaan ei aja, koska itsekin symppaa Välimereen hukuttavaa ihmisvihan politiikkaa.
Tappolistoja tekee ääriliike, olipa se oikealla tai vasemmalla. Nähty on. Johan Bäckmanin muka ei-fasistit ovat myös hyvin vaarallisia. Nytkin pakolaiskriisi on muka lännen syytä, vaikka kyllä se ihan Venäjä on, joka Assadia Syyriassa aseistaa ja rauhan sielläkin estää.
GOOGLE: JARMO HOIKKALA.
Miksi mamut raiskaavat niin paljon?? Afrikkalaistaustaiset jopa 17 kertaa enemmän kuin normaalit valkoiset. (on tilastoissa ollut useasti) En pidä mustista elättiraiskareista!! Miksi sinä hyysääjä pidät?? Miksi arvostat loisivia mustia raiskaajia ??
Missähän se tampereen puukon näyttäjä mamu nyt vaanii...
Miksi muuten kukaan ei ole kiinnostunut niistä enemmistöstä raiskauksia, jotka tekevät ihan koti-isät, suomalaiset? Kukaan ei ole myöskään panemassa kuriin känniläisiä, joiden hoitoon mene paljon enemmän kuin vaikkapa pakolaisten auttamiseen. Ennemmin minun rahat pakolaisille kuin kaljankittajille. Yhtään juoppoa en elätä. Tusinan pakolaisia otan mieluusti vaikka kotiini, koska heillä on oikea hätä tosiin kuin persurasiteolla, joilla on aivot narikassa ja viha mielssä hitleristien malliin.
Plop plop plop. Käyppä paskalla välillä niin olosi helpottuu.
Mikä erottaa ihmiset eläimistä. Jossain oli lakana riistaaidassa ollut missä kysymys ja siihen vastaus.Kuka tietää oikean vastauksen?.
välimeri.
Suomalaisten vanhusten asumistukia leikataan, että saadaan ostettua mamuille uusimmat puhulimet. Suomalaiset vanhukset ovat jätettä, mamut kuninkaita.
Kyllä Suomen kantaväestön asiat tulisi saada kuntoon sillä esimerkiksi vanhuksille, jotka ovat tämän maan rakentaneet, pitää saada arvoisensa elämän ehtoo. Kakat vaipoissa vaikka koko päivä kun ei ole henkilökuntaa tarpeeksi. Ei pääse muori ulkoilemaan vaan sängyssä yksin koko päivän. Säästetään ihmiset ennenaikaiseen hautaan.
Samaan aikaan nuoria miehiä valuu maahan sosiaalisten etujen toivossa. Ei päivääkään tehtäisi töitä. Loisiksi asumaan ja ostarille häiriköimään nuoria naisia.
Raiskaamaan jos tilaisuus koittaa.
Nyt keskustelu lipsuu aivan väärään suuntaan. Pitää ottaa huomioon, että tulijat ovat komeita 20-35-vuotiaita uroksia. Moni iäkkäämpi naishenkilö ei varmasti pelästyisi, jos kerrankin saisi tällaista eksoottista kuumaa urosta!
karvattomat alaikäiset niitä komeita uroksia kiinnostavan paljon enemmän.
Vai että vanhusten asumistuista se persu valehtelee pakolaisten vastaanottoon tulevien rahojen olevan peräisin. Vaan entäs jos ne ovatkin vaikkapa minun maksamista veroista? Minä kun ajattelen niin, että sodan vaarasta pakenevia tulee myös auttaa. Persut eivät auttaisi, ja varmaan eivät itsekään jäisi Isisin jalkoihin, Assadin jalkoihin, muiden hullujen jalkoihin vaan pakenisivat henkensä edestä. Vaan ei, ei saa auttaa, hukkua ihmisten tulee, ettei persu vain menetä ansiosidonniasetaan euroakaan tai peräkammaripoika joudu töihin. Pekkasvapaat voidaan poistaa, niin on persupettereillä vähemmän aikaa lietsoa vihaa netissä hädänalaisia vastaan.
Kristillistä on auttaa, kun jollakulla on hätä. Meillä on asiat täällä Suomessa onneksi niin hyvin, että on varaa apua antaa. Paisti itsekkäillä luusereilla.
taistelemaan synnyinmaan puolesta sitä maahantunkeutujaa vastaan, eivätkä hylkäisi naisia ja lapsia taistelutantereelle itse pötkiessään pakoon, kuten nyt näyttää tuolla käyvän.
Syyriassa ei kyllä voi ajatella noin - kuka siellä on se tunkeutuja, kuka hyvä? Helppo sinun on täältä sanoa, vaan menepä paikan päälle ja näe realismi. Persut luulevat kaiketi, että sodat ovat selkeitä kuin 1939, vaan noinhan ei ole.
Kun on kauhua luvassa, ihminen pakenee. Se on luonnollista. Tyhmä jää ammuttavaksi. Fiksuja taas autan ainakin minä. Minun verositani puoluetukiin menevät saa kaikki antaa vaikka Syyriasta paenneille. Persujen puoluetuen voi ensin ottaa, hehän ennen takinkääntöjään vastustivat koko tukea, joten olisi sikäli loogistakin.
On se fiksua jättää vaimo ja lapset sotaan ja itse paeta. Pohjoismaissa saa valita uuden naisen ja pistää alulle uusia lapsia. Vanha vaimo on vaan ylpeä kun mies onnistui lisääntymään pohjoismaalaisenkin kanssa ja levittämään ihanaa geeniperimäänsä.
"menepä paikan päälle ja näe realismi"
Olen ollut. Oletko sinä ?
SOTARIKOLLISIA sieltä tulee. Kohta suomalaisia raiskataan ja tapetaan !
Autat RAMIN AZIMEITA !! hienoa, taputa 17v tytön haudalla itsellesi !
Kuka on sanonut, että vaimo jätetään ja lapset? Ei kannattaisi uskoa ihan kaikkea mv-satujulkaisun horinaa. En tiedä, huomaatko, mutta asenteesi on rasistinen. No, ei se yllätyskään ole. Aika paljon on vihanlietsojia liikkeellä näillä palstoilla. Joutilailla kun on aikaa vihata ja olla kateellisia, kun valtio kotiin teitä elättää.
Ja sinä olet naivi, tyhmä idiootti. Mamut ovat petoja, sadistisia saalistajia. Sotarikollisia. (Ramin Azimi)
80 % Syyrian alueesta ei kärsi sodasta eikä edes se loppukaan
jos luopuisivat koraanin väärästä tulkinnasta.
Tulijat tuovat mukanaan sotansa tännekin.
Hätää ei siis sinusta saa lähteä pakoon. Kuitenkin Syyrian tilanne on sellainen, että ei siellä voi elää rauhassa. Assad tappaa omiaan, ISIS uhkaa kaikkia, kapinalliset ovat hajanaisia joukkioita, joilla on yhteydenottoja joka suuntaan. Sellaiseen paikkaan siis itse jäisit rauhassa elelemään? Kiva on tietää tuokin.
Kun annamme apua ja otamme sivistyneesti vastaan, teemme hyvää ja saamme vastineeksi hyvää. Nähty on. Useimmat pakolaiseksi päässeet ovat myöhemmin kovin arvostaneet saamaansa apua. Moni myös rakentaa maatamme nyt: Hetemajt, Razmiyr, vietnamilaiset, chileläiset jne. Hämeenkyröläisissä kunnan elättejä enemmän on.
Tällä lisäverolla saadaan noin 54miljoonaa kasaan minkäverran vastaanottokeskuksien vuotuiset menot on valtiolle.Lue juttu niin tajuat mikä rahasumma on jostain nyt nyhdettävä.
http://www.kauppalehti.fi/uutiset/veneveron-valmistelu-alkaa/FLDXhNJj?ext=ltr&utm_source=Kauppalehti_Uutiskirje&utm_medium=email&utm_campaign=Kauppalehti_Uutiskirje
Ikaalisten palstalla homotellaan Jampee,mihin maailma onkaan menossa???
KENRAALI Aadolf Enhnrooth sanoi aikoinaan nämä kuuluisat sanat jotka olis hyvä muistaa: " SUOMI On hyvä maa meille suomalaisille, se on puolustamisen arvoinen. Kenraali näki jo silloin enne kuolemaansa mihin suomi on menossa.
suomi OLI hyvä maa. mamut pilaavat sen...
Hoikkala pystyis pelastaa suomen jos haluis
Väitteelläsi ei ole mitään todellisuuspohjaa.