olen jopa siinä määrin uskovainen että teen töitä seurakunnassa. Jos joku idiootti väittää että se on Paholaisen johdatusta tai muuta, puhuu ihan sontaa. Siitä lähtien kuin synnyin olen ollut kiinnostunut toisista samansukupuolen edustajista.
Homoksi synnytään, kristinuskovaiseksi opetetaan on minun motto..
Vanhempani olivat hyvin uskovaisia. Jos ketään ei opetettaisi ollenkaan koulussa uskontoa, luulisitteko etä he silti tietäisivät Jumalasta?
Kreationistit pyydän että otatte järjellisen ja puolueettoman näkökannan kaikkeen mitä tiedämme todellisuudesta, Universumista ja elämän synnystä.
Homoksi synnytään, kristinuskovaiseksi opetetaan on minun motto..
Vanhempani olivat hyvin uskovaisia. Jos ketään ei opetettaisi ollenkaan koulussa uskontoa, luulisitteko etä he silti tietäisivät Jumalasta?
Kreationistit pyydän että otatte järjellisen ja puolueettoman näkökannan kaikkeen mitä tiedämme todellisuudesta, Universumista ja elämän synnystä.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Puolimutkateistisesti rämen.
"Kreationistit pyydän että otatte järjellisen ja puolueettoman näkökannan..."
Turha toivo. Kreationistit eivät osaa ottaa puolueetonta eikä ainakaan järkevää näkökantaa mistään asiasta.
Unohdin mainita että minäkin tykkään homostella ja varsinkin kun evousko pörrää puolimutkaiswsti päässäni.
Otan täysin puolueettoman kannan täältä:
18 Sillä Jumalan viha ilmestyy taivaasta kaikkea ihmisten jumalattomuutta ja vääryyttä vastaan, niiden, jotka pitävät totuutta vääryyden vallassa,
19 sentähden että se, mikä Jumalasta voidaan tietää, on ilmeistä heidän keskuudessaan; sillä Jumala on sen heille ilmoittanut.
20 Sillä hänen näkymätön olemuksensa, hänen iankaikkinen voimansa ja jumalallisuutensa, ovat, kun niitä hänen teoissansa tarkataan, maailman luomisesta asti nähtävinä, niin etteivät he voi millään itseänsä puolustaa,
21 koska he, vaikka ovat tunteneet Jumalan, eivät ole häntä Jumalana kunnioittaneet eivätkä kiittäneet, vaan ovat ajatuksiltansa turhistuneet, ja heidän ymmärtämätön sydämensä on pimentynyt.
22 Kehuessaan viisaita olevansa he ovat tyhmiksi tulleet
23 ja ovat katoamattoman Jumalan kirkkauden muuttaneet katoavaisen ihmisen ja lintujen ja nelijalkaisten ja matelevaisten kuvan kaltaiseksi.
24 Sentähden Jumala on heidät, heidän sydämensä himoissa, hyljännyt saastaisuuteen, häpäisemään itse omat ruumiinsa,
25 nuo, jotka ovat vaihtaneet Jumalan totuuden valheeseen ja kunnioittaneet ja palvelleet luotua enemmän kuin Luojaa, joka on ylistetty iankaikkisesti, amen.
26 Sentähden Jumala on hyljännyt heidät häpeällisiin himoihin; sillä heidän naispuolensa ovat vaihtaneet luonnollisen yhteyden luonnonvastaiseen;
27 samoin miespuoletkin, luopuen luonnollisesta yhteydestä naispuolen kanssa, ovat kiimoissaan syttyneet toisiinsa ja harjoittaneet, miespuolet miespuolten kanssa, riettautta ja villiintymisestään saaneet itseensä sen palkan, mikä saada piti.
28 Ja niinkuin heille ei kelvannut pitää kiinni Jumalan tuntemisesta, niin Jumala hylkäsi heidät heidän kelvottoman mielensä valtaan, tekemään sopimattomia.
29 He ovat täynnänsä kaikkea vääryyttä, pahuutta, ahneutta, häijyyttä, täynnä kateutta, murhaa, riitaa, petosta, pahanilkisyyttä;
30 ovat korvaankuiskuttelijoita, panettelijoita, Jumalaa vihaavaisia, väkivaltaisia, ylpeitä, kerskailijoita, pahankeksijöitä, vanhemmilleen tottelemattomia,
31 vailla ymmärrystä, luotettavuutta, rakkautta ja laupeutta;
32 jotka, vaikka tuntevat Jumalan vanhurskaan säädöksen, että ne, jotka senkaltaisia tekevät, ovat kuoleman ansainneet, eivät ainoastaan itse niitä tee, vaan vieläpä osoittavat hyväksymistä niille, jotka niitä tekevät.
Siis olenko minä nyt sitten paha kun otan täydestä Jumalan sanan enkä yritä finnteologien tavoin saivarrella Raamatun selvääkin selvempää tuhansia vuosia koko kristikansan samalla tavalla ymmärtämiä homouskieltoja?
Lisäksi Paavali sanoi joistakuista homoista että tultuaan kristityiksi heistä oli pesty homous pois, joten he eivät enää olleet homoja vaan olivat jättäneet iljettävät luonnottomuudet kokonaan pois. Ja tiedätkäs mitä, noin tapahtuu monille homoille tänäkin päivänä joten kyse on vain valinnasta, ja sinäkin voit halutessasi valita todellisen kristillisyyden josta homous on kaukana ja joka ainoana tienä johtaa ikuiseen elämään.
Tai vaihtoehtoisesti voit valita riekkis-mäkis ev.lut. homokirkon joka hyväksyy sinut sellaisena kuin olet, siis helvettikypsänä kuten tuo koko maailmanhalaaja, siis moraalitajunsa menettäneen maailman halaajakirkkosi on.