mistäköhän sakko tuli,kun kaveri niin hermostui.Olikohan asiasta vai mielivaltainen
pysäköintivirhe maksu.
pysäköintivirhe maksu.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Olipas aloitus taas perusteltu ja taustatiedot kerrottu.
Kerrankin joku uskaltaa tehdä jotain!
Paljon mediassa on puhuttu hyvinkään pvalvojan toiminnasta negatiiviseen sävyyn. Kaikki on vaan arvostellut , mutta asialle ei ole kukaan tehnyt mitään.
Mutta vakavasti, valvojalla on kuin olisi tutka notta aina kun mahdollista niin sakko napsahtaa. Olemme hyvinkäällä tottuneet siihen vuosien varrella jos vain mahdollista niin aina tulee sakko.
--------------------- Kukaan ei ole vaan kertonut että valvoja toimii laillisesti, ei ole koskaan lain väärällä puolella. Nappaa kuvan todisteeksi ja taas mennään.
Siihen en ota kantaa onko ns maalaisjärkeä mukana? Tai otan,,, ei ole????
Kertokaa joku oikeasti asiasta . Mitä, missä, kuka ja miten. Paha ottaa kantaa kun fakta puuttuu.
luulen,että tarkoitetaan eilisestä aamuposti juttua(14.08.2015)mies suuttui kun sai sakot.Lommotti pysäköinninvalvojan autoa.
Iltasanomissa on juttua nyt 19.8 lukekaa!!!!!
Mutta pysykää hyvinkääläiset silti siellä kotikunnailla, Riihimäellä sakotetaan parkkikiekostakin. Jos sitä samaa on käyttänyt 15v, niin onhan se syytä jo uusiakkin.
Riihimäellä sakotetaan kaikesta mistä vain pystytään.Myös niin sanottu"maalaisjärki"unohdettu.Siellä menee jopa laki turvallisuuden edelle.Mutta sehän onkin Riihimäki.