Soinin kanoninen ihmetakki!

Ensin se on sininen, mutta kun sen kääntää se onkin punainen, ja uudelleenkäännettynä vihreä, sitten valkoinen, sitten musta.

Itse kirkkoisä Augustinus julistaisi takin Pyhäksi Ihmetakiksi!

Say halleluuuujah.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Takki osaa myös leijua ja muuttua näkymättömäksi.

Äänestä
  • Juu, niin se menee. Kun hallituksessa on vain yksi puolue ja yksi ihminen, pakko on hoitaa hommat jotenkuten.
    Mutta nyt me vasurit menemme ottamaan kunnon kännit ilman takkeja ja käännöksiä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ovkk kirjoitti:

Ensin se on sininen, mutta kun sen kääntää se onkin punainen, ja uudelleenkäännettynä vihreä, sitten valkoinen, sitten musta.

Itse kirkkoisä Augustinus julistaisi takin Pyhäksi Ihmetakiksi!

Say halleluuuujah.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu