Sorry vaan rasistit, mutta Suomi eikä enää muukaan Eurooppa tule tulevaisuudessa kerta kaikkiaan toimeen ilman ulkomaista työvoimaa! Väki vähenee liian rajusti, vanhusten määrä kasvaa liian suureksi, ja lisää niin duunareita kuin osaajiakin tarvitaan tulevan nousukauden kynnyksellä pitämään Eurooppa pinnalla kirisrtyvässä kansainvälisessä kilpailussa! Eli sorry vaan rasistit, mutta pelinne on nyt lopullisesti pelattu, sillä siirtolaistarvetta ei enää tässä lähde *KUKAAN* kiistämään, joten teette käytännössä täysin turhaa työtä! Ei kukaan ala enää tässä vaiheessa sulkemaan rajoja, vaan ne tullaan päinvastoin avaamaan apposen ammolleen, ja hyvä niin=P Pian Eurooppa on geneettisesti rikkaampi, kulttuurillisempi monipuolisempi ja taloudellisesti dynaamisempi kuin koskaan aikaisemmin, ja rasistit kuolevat yksin surkeina ryppyisinä vanhoina kääkkinä muistellen "vanhoja hyviä aikoja"=PPP
Uusi aika on koittanut!
Valon enkeli
299
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Mita tekemista rasisteilla on siirtolaistarpeen kanssa?
EUn pitasisi ensin hoitaa omat asiansa kuntoon ennekuin alkaa huseerata muualla. Ei rajoja tarvitse sulke, riittaa kun niita valvotaan. Siirtolaisia tarvitaan se ei kai ole epaselvaa, mutta ongelmat ovatkin siina etta yhden siirtolaisen perassa tulee koko helvetin suku sossuun jonottamaan.
Ratkaisu: jenkkityylinen green card systeemi, kun tyovoimaa tarvitaan niin sita hankitaan, ja kun sinua ei enaa tarvita niin tervemenoa takaisin kotiisi. Talleenhan se toimii jokaisessa tyopaikassakin nykyaan. Talla konstilla ei tule sita sosiaalista rasitetta jota demarit kautta Euroopan niin hanakasti haluavat = pistetaan koko EU pain persetta.
Sorry vaan hipit ja vasemmisto pasifistit,suomi ja eurooppa tulisi toimeen mitä mainioimmin ilman lähi idän ja afrikan ongelmien ja väestöllisten mätäpaiseitten kanssa.
Oletkos kuullut että suomalainen teollisuus yksistään tänä vuonna,"tulevan nousukauden kynnyksellä",irtisanoo n10000 suomalaista duunaria ja osaajaa,tuskin tarvitsemme tänne lisää pizza/kebab ja basaariyrittäjiä banaanivaltioista?Omatkin työttömät olisi hyvä työllistää jos kerta olemme suuressa työvoima pulassa-hassulta se vain kuulostaa kun joka puolella porukka lentää kilometritehtaalle.
Geneettistä / kultturista monipuolisuuttako on se että kumarrumme mekkaan ja räjäyttelemme lähiöbusseja niinkuin lähi-idässä tuntuu olevan tapana harrastaa?Tähän tämä kehitys johtaa,sitäkö tosiaan toivot,lähi-idän onegelmat lähiöihin!,kas siinä teille hipeille oiva iskulause!