Suomeen puuhataan yhteiskuntasopimusta, joo

Jotenkin tuli venäjä mieleen kun luin alla olevan jutun.

http://www.talouselama.fi/uutiset/vanha meno jatkuu venajalla me teemme muka toita ja he muka maksavat meille/a2319364

Tänne ollaan luomassa samaa tilanneta kuin venäjällä.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Suomessa on aloitettu köyhien kyykytys.rikesakot nousee yli 300euron.asumistukia leikataan,Heikko-osaisilta viedään viimeisekin.

Äänestä

Työttömyyden väheneminen ei ole kuitenkaan estänyt kulutuksen laskuvauhdin kiihtymistä.

Käytettävissä olevat reaalitulot laskivat Suomessa 6 prosenttia heinäkuussa vuoden takaisesta ja vähittäismyynti laski 9,8 prosenttia. Inflaatiokorjatut palkkatulot laskivat 7,5 prosenttia.

Äänestä
  • Kaikkien pienituloisten, joilta hallitus aikoo leikata, pitäisi vähentää kulutus minimiin jo nyt. Sittenpähän nähdään, millaiset talousnerot tätä maata johtaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kai_se_toimii kirjoitti:

Jotenkin tuli venäjä mieleen kun luin alla olevan jutun.

http://www.talouselama.fi/uutiset/vanha meno jatkuu venajalla me teemme muka toita ja he muka maksavat meille/a2319364

Tänne ollaan luomassa samaa tilanneta kuin venäjällä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu