Elikkä kulutus suomessa minimiin ja tilaukset suoraan ulkomailta. Koska, ennen kun kulutti ja sitä kautta lihotti valtion verokassaa, niin edes jonkinlainen osa meni tämän maan rakentajille eli vanhuksille. Mut nyt leikataan vanhuksilta ja samalla kun suomentalous on surkeassa tilassa, niin otetaan pakolaisia paaottavaksi.
maksamalla veroja, tuette maahanmuuttobisnestä
saajakaa
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ainut keino taistella mamutusta, eu-maksuja, valtion suojatyöläisiä, pakkoruotsia ja kreikkatukia vastaan on vähentää verojen maksua valtiolle ja kuluttaa valtion varoja mahdollisimman paljon. Tämä olisi tuntunut aikaisemmin huonolta idealta, nyt se on ainut vaihtoehto.
"nyt leikataan vanhuksilta"
Niin mutku somaleissa on enemmän somaa kuin vanhoissa ämmissä ja äijissä.
Google; Markun & Villen tarina. Www.M.V
Kannatan myös kieltäytymisestä veronmaksuun. Työttömällä ei ole edes vara käyttää esim terveydenhoitopalveluja ja edes julkista liikennettä, näitä joihin Suomelle kymmeniä vuosia veroja maksaneena olisi oikeus. Maahanmuuttajillehan nämä annetaan automaattisesti kuin mamulle illallinen!
Saikuttelua ja ulkomailta tilaan tuotteet nykyään. Tuntuu ikävältä, mut ei muu auta.vanhuksilta, vammasilta ja lapsilta leikataan ja maahanmuuttajia hemmotellaan.
Nuo pakolaiskeskukset kun on maaseudulla niinkuin Keuruullakin olisi tuo varuskunta, jonne mahtuisi 1000 niin se pitäisi ottaa käytöön ilman muuta, sehän on valtion rakennuskin. Ja kun suurin osa on nuoria miehiä niin ne voitaisiin heti työllistää metsän harvennukseen vesakoilta. Pätkisivät niistä polttopuuta.