Kansa haluaa yhteiskuntasopimusta
Persuhallitus haluaa yhteiskuntasopimusta
EK haluaa yhteiskuntasopimusta
Mutta SAK ei halua yhteiskuntasopimusta. SAK haluaa tuhota Suomen.
Persuhallitus haluaa yhteiskuntasopimusta
EK haluaa yhteiskuntasopimusta
Mutta SAK ei halua yhteiskuntasopimusta. SAK haluaa tuhota Suomen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
toivottavasti tuhoaa, tämä maa ei ole enää suomi, ainakaan sellaisena minkä minä muistan.
Säästää pitää lapsilta, vanhuksilta ja työväeltä, samaan aikaan meillä on unelma, turvapaikkaturistit saapuvat täysylöspidolle ja motkottavat kuinka asiat on Suomessa hoidettu huonosti.
Just niin ,aloittaja oli varmaan joku herran ÄPÄRÄ.
Kansa mitään halua.Kokkaritaloustutkimuksella teetetty vääristelty kysely taas,kuten aikaisemminkin.
Hihamerkkejäkö olet jakamassa taas? Punaiset vastaan valkoiset. Niin että työväestö toimii orjana palkatta ja herrat senkun rellestää. Tuollaiset yhteiskuntasopimukset eli herrojen taskuun keräilyt tietävät että historia tulee taas toistamaan itseään. Jos suomen tie on kaatua sentakia että herrat saavat porskuttaa saa minun puolestani kaatua. Täällä ei ole mikään sopimus saati "tämä on vain väliaikainen ratkaisu/vero" ollut väliaikainen vaan jos joku asia on saatu läpi siitä on jäänyt ikuinen. Se että kansalle aina valehdellaan että "nyt eletään vähän aikaa tiukemmalla kurilla" mutta niistä tulee aina pysyviä ratkaisuja niin yksikään sak.lainen ei suostu näihin kyykytyksiin enään. Pienellä ihmisellä pitää olla oikeuksia ja tiedetään mitä siitä seuraa jos ne oikeudet vääryydellä riistetään.
Muista kuitenkin, että sinun ja SAK:n puoli hävisi v. 1918.
Orjia täällä oltaisiin jos olisi hävinnyt.
Olen kuitenkin nähnyt valokuvia, missä valkoiset pitivät voitonparaatia Helsingissä. Ilmeisesti kuvat olivat väärennetty ?
Saksalaisten avustamana valkoiset orjuuttivat kansaa 1918 jälkeen. Tänä päivänä tilanne tulee olemaan päinvastainen. Toverit, ystävät. Valmistautukaa uusinta otteluun. Mutta ensin yleislakkoon, ja sitten rähinä käyntiin. Tapetaan Stubbit, Kataiset ja Sipilät.
Likvidointi pitäisi aloitaa vasemistoliittolaisista, sitten vihreät ja lopuksi demarit. Siinä Suomen suurimmat työväestön vihaajat, tuossa järjestyksessä.
Persut haluaa tuhota suomen köyhät
EK haluaa tuhota suomen köyhät
SAK haluaa puolustaa suomen köyhiä
SAK on luonut Suomeen jo 400.000 uutta työtöntä.
Ei SAK, vaan demareitten korruptoituneet kermaperseet.
syyttää liittoja,jotka perustettu juuri työnantajien tappotahdin ja ahneuden takia.
ns. ek ja päättäjien kermainen yläkerta on täysin itse syyllinen tähän aikaan,jos vähääkään tajuatte menneestä lähiajasta yhteiskunnasta ja tasa-arvosta ihmisten elämässä.
kun ahneus ja varallisuuksien pakkosiirto on vedetty ainoaksi arvoksi syyttämällä todellisia ns. "raadollisen" työn tekijöitä, suomi ja herrat ovat todella sairaassa ja aivan itse tekemässään tilassa ja umpisuossa.
Työttömyys kasvaa ja varallisuus pienenee,jos sopimusta ei synny. 0 sopimuksia 15 vuotta niin sama vaikutus. Paitsi että raippa viiltää lujaa tuon 15 vuoden ajan. Toivottavasti järki voittaa.
Kyllä tuhoaa ja tämä tuhoaminen sakn ja sdpn kera on jatkunut kymmeniä vuosia.
Asia on yksinkertainen. Suomella ei ole rahaa ylläpitää nykyisenlaista julkista sektoria paitsi lisääntyvällä velalla. Tätä ei velkaa ei kyetä paikkaamaan rikkaiden tuloilla, se ei vain riitä koska rikkaita on liian vähän. Vauraiden veroja voi nostaa mutta miksi tehdä vauraan tulosta kun se menee veroihin, ei ole motiivia kun se j keskituloisellakin on tappi täynnä.
Ainoa keino on leikata julkisia kuluja eli julkisen ala palkkoja, ei tuota velkaantumista kyetä millään muulla lopettamaan. Mutta kun tuohon leikkauksiin ei suostua kiitos sakn, julkisen puolen ja sdpn, on peli selvä, suomi rypee kuten kreikka sillä ei ole muuta tietä.
Verojen maksaminen kannattaa lopettaa kun julkinen puoli, sak ja sdp eivät muuten ymmärrä. Laitetaan suomi polvilleen, se on ainoa keino päästä julkisesta ylikuormasta.
Kaksi vuotta sitten Kalle Isokallio jo ennusti miten meidän käy kun on liikaa SAK:n valtaa ja sossuja.
SAK on huijariloisten pesä.
Toivotaan että tuhoaa, eipä kiinnosta sen jälkeen turvapaikanhakijoitakaan.
"Keskusta, kokoomus ja perussuomalaiset ovat korostaneet, että tarvitaan kipeitä päätöksiä. Erityisen kipeältä saattaa tuntua se, että äänestäjiä on petetty pahasti. Tämä ei toki ole uutta. Perustuuhan viime vuosikymmenten politiikka Suomessa siihen, että maalta on viety sekä itsenäisyys että oma raha selkeästi valtiopetoksen merkit täyttävillä päätöksillä. Uusi hallitus osoittaa ainakin, että petoksen jatkumiseen voi luottaa.
Perussuomalaiset nousi suurpuolueeksi, koska sitä on moni pitänyt vaihtoehtona harjoitetulle politiikalle. Nyt perussuomalaiset toteuttaa hallitusohjelmaa, jonka mukaan ”EU:n jäsenyys on poliittinen valinta, joka kytkee Suomen läntiseen arvoyhteisöön”, ”EU on Suomelle tärkeä turvallisuusyhteisö”, ”Suomi kannattaa EU:n turvallisuus- ja puolustuspolitiikan vahvistamista”, ”EU:n ja Yhdysvaltojen kauppa- ja investointikumppanuussopimuksen (TTIP) solmiminen on tärkeä tavoite” ja ”EU:n ulkopoliittinen yhtenäisyys on keskeistä sen kansainvälisen vaikutusvallan kannalta”.
http://www.anttipesonen.fi/2015/05/kipea-petos.html
___________________________________________________
Tuli katsottua uutiset ja A-studio, minua sitten jaksaa ihmetyttää miten koskaan ei keskustella mahdollisuudesta Suomen itsenäisyyden palauttamiseksi ja siirtymisestä omaan rahaan,
täällä kansalaisten palstoilla aihetta käsitellään jatkuvasti,
mutta ei koskaan "edustajiemme"keskusteluissa, aivan kuin se olisi mahdotonta, mutta se on mahdollista ja Suomen kannalta suotavaa ja kiireellistä,
lue noita Pesosen blokeja niin tiedät miksi ja miten.
SAK:ssa kouluttamattomia juntteja. Ei ihme, että kaikki nähdään taisteluna, vaikka liksaa tulisi 5000e/kk ja saunalisät päälle.
Koko SDP on miehitetty SAK-laisilla separatisteillä. Tätä porukkaa johtaa entinen SAK- aktivisti, ylioppilas Eero Heinäluoma, käsikassaranaan SAK- lakkojyrä Antti Rinne. Apulaisina ovat SAK:n entinen lakkokenraali Lauri Ihalainen ja toimiston puolella Tarja Filatov, Tarja Halonen ja mm. Antti Lindman. SDP:stä on tullut SAK:n etäispesäke ja puolue on menettänyt kaiken omatahtoisuuden ja 100% SAK:n talutusnuorassa.
Sosialismista luopuminen on mahdollistanut ihmisarvoisen elämän miljardeille maapallon ihmisille. Ja kaiken lisäksi ympäristön pilaaminen on saatu edes jotenkin kuriin.
Sosialismin hautaaminen on merkinnyt sitä, että miljardit työläiset ovat päässeet kilpailemaan SAK:n kanssa työn hinnalla.
SAK teki työstä monopolin ja organisaation johtajat heristävät nyrkkiään palkanmaksajilleen. Jotenkin nurinkurista, eikös vaan?
Tässäpä se syy Suomen talousvaikeusksiin.
ja tässä
https://www.veronmaksajat.fi/luvut/Tilastot/Julkiset-menot/