Pakkoruotsi on Fennon keppihevonen

jolla voi ratsastaa suruja vastaan ihan kaikissa asioissa. Fennot ovat tehneet itsensä naurettaviksi. Suurin osa suomalaisista nauraa katketakseen fennoille.
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Nyt osui nappiin. Fenno piehtaroi pakkoruotsilla järkeä vailla,hullun lailla ja kansa nauraa.

Äänestä
  • Tuohon ei ole juuri lisättävää.

    Äänestä

  • Yeps,

    Kaikki gallupitkin sen jo osoittaa mitä mieltä kansa pakollisesta ruotsinkielen opetuksesta.

    Äänestä

  • Niinpäniiin kirjoitti:

    Yeps,

    Kaikki gallupitkin sen jo osoittaa mitä mieltä kansa pakollisesta ruotsinkielen opetuksesta.

    Miksei sitten kansa poista pakkoruotsia!

    Äänestä

  • Heihalåå kirjoitti:

    Miksei sitten kansa poista pakkoruotsia!

    Pakkoruotsin voi poistaa vain eduskunta ja sen tahto on edelleen RKP-verkoston taskussa, tässä asiassa. Kaikkien lehmänkauppojen äiti pitää huolta pakon jatkumisesta.

    Äänestä

  • xdfdafsd kirjoitti:

    Pakkoruotsin voi poistaa vain eduskunta ja sen tahto on edelleen RKP-verkoston taskussa, tässä asiassa. Kaikkien lehmänkauppojen äiti pitää huolta pakon jatkumisesta.

    Ei suinkaan RKPn hanskassa.
    Vaan svekomieliset pättäjien takana joita löytyy kaikkien puolueiden Johtoportaasta, ties itse Soinikin nykyään peitelleen svekomielinen?

    Ei tässä muuta ongelmaa kuin että suurin osa suomen kansasta on värässä, kun eivät ymmärrä omaa parastaan!

    Äänestä

  • Heihalåå kirjoitti:

    Miksei sitten kansa poista pakkoruotsia!

    Just det nu har vi inte ens SFP bland referingspartierna.

    Äänestä

  • bordevaraenkelt kirjoitti:

    Just det nu har vi inte ens SFP bland referingspartierna.

    Ei suinkaan RKP puolueena yksin varsinkaan opposiitiossa, mutta edelleen niiden taustalla olevat rahastot jakelee rahaa svekomielisten taskuun jotka sattuu johtamaan muita puolueita ja mediaa.

    Ties itse Soinikin nykyään peitelleen svekomielinen?

    Eihän tässä muuta ongelmaa kuin että suurin osa suomen kansasta on värässä eli tyhmiä kun eivät ymmärrä omaa parastaan!

    Äänestä

Tiedät hyvin, ettei missään maailmassa ole meidän pakkoruotsiamme vastaavaa kaikille alakoulusta yliopistoon pakollista pientä vähemmistökieltä. Vielä julmemman tilanteesta tekee se, että suomen kieli on itsekin maailman mittakaavavssa pieni kieli. Olemme kahden pienen kielen loukussa. Aivan järjetön ratkaisu, joka poistettiin Ahvenanmaalta, jossa pakkosuomi söi nuorten muun kielitaidon. Tarvitsemme koulutuspolitiikan ja kieltenopetuksen, joka lähtee yksilöiden todellisista tarpeista ja palvelee yhteistä hyvää - ei pienen vähemmistön sanelemaa kielipakkoa.

Äänestä

Aloittaja on tietävinään: "Suurin osa suomalaisista nauraa katketakseen fennoille."

Fennoja eli suomenkielisiä on noin viisi miljoonaa ja svekoja ilman ahvenanmaalaisia vain 0,27 miljoonaa. Miljoonat fennotko muka nauravat toisilleen pakkoruotsin vastustamistaan? Hölynpölyä!

Nykysuomen sanakirja: fenno = suomenkielinen. Aloittaja keskittyy fenno-sanan merkityksen manipuloimiseen, sen merkityksen häpeämättömään raiskaamiseen tehdäkseen siitä haukkumasanan. Yritys on tuomittu epäonnistumaan, sillä meitä fennoja on niin paljon. Hänen tavoitteensa vastaa sitä, että sanan "sveko" merkitys yritettäisiin pakottaa merkitsemään jotain muuta, esimerkiksi "homoa".

Äänestä
  • Nettisuomalaisen laskuoppi on sekin keppihevosella ratsastelua otsa rypyssä. Jos kerrotaan, että suomalainen teki keksinnön, ei sillä tarkoiteta, että kaikki suomalaiset tekivät keksinnön. Tämä palstan pakkoruotsifennot ovat keksineet niin tolkuttomia juttuja haukkuakseen suruja niin, että koko Suomen kansa nauraa ja huokailee. Kyllä naurajiin mahtuvat jopa kaikki fennot miinus kirjoittaja.

    Äänestä

  • Nettisuomalainen puolustaa huonoa käytöstä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


katketakseen kirjoitti:

jolla voi ratsastaa suruja vastaan ihan kaikissa asioissa. Fennot ovat tehneet itsensä naurettaviksi. Suurin osa suomalaisista nauraa katketakseen fennoille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu