vapauttamista Venäjältä. Päivän parhaat naurut...:)))
Soini-Possu vaatii virolaisvakoojan....
hekotuttaa
15<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Milläs lihaksilla tai perusteilla se kumoaa Venäjän oikeuslaitoksen päätöksiä?
Hyvä homma vaikka ei johtaisikaan mihinkään. Naapuri on mennyt liian pitkälle nyt, niin kuin monesti aikaisemminkin viimeisen 800 sadan vuoden aikana. Hitto sitä viikinkipäälikkö Ruurikkia kun meni perustamaan ryssille valtion. Olis antanut asua niiden paimentolaisten turvemajoissaan hajanaisina heimoina, niin pullistelisi joutavia.
Venäjältä pitää ottaa oikeus olla valtiona. Silloin maailma on paljon parempi paikka elää. Hyvä kun huomautit.
Mitäs se tähän kuuluu, tyypillistä suomalaista pelkuriuhoa vaan tuo kuten Soininkin jorinat.
neukkula kuoli jo, kohta kuolee post-neukkulakin....
russakoitahan on siirtynyt kotimaastaan ympäri maailmaa jo kaksi vuosisataa, kun eihän kukaan täyspäinen kestä maan seinähulluja vallanpitäjiä.
Kiitos kannatuksesta....
Seppo Lehto on taas päässyt pöpilästä, onkos pulkat maalattu hakaristein edelleen?
Kommarit vangitsivat toisinajattelijoita mielisairaaloihin. Kerro meille lisää Solshenitsyn vankilerien saaristosta, sivistetetään tyhmiä kommareita !
Soini luimistelee politiikassa piilossa silloin kun vastuuta pitää kantaa mutta heittelee rohkeasti irtopisteitä tavoitellen hölmöyksiä sitten kun muut ovat asiasta jotain lausuneet ensin, pelle.
Soini voisi mennä pudottelemaan syvyyspommeja vessanpyttyynsä.
Soini voisi julistaa: KREIKAN 4. TUKIPAKETTIA EMME SITTEN IKINÄ HYVÄKSY!!
Soini voisi pitää turpansa kiinni. Pelkuri ei uskaltanut ottaa valtiovarainministerin salkkua vaan luikki sivuun viisastelevaksi ulkoministeriksi.
Kummasti kääntyi kelkka perssuilla. Soinin piti päästä haluamaansa ministerin virkaan kun vielä mahdollista, muulla ei niin väliä... Puolueen nimi voitaisiin vaihtaa PersuPettureiksi, lyhennetään PePet.
Jos on otettu kiinni Viron puolelta, silloihan voidaan seuraavaksi ottaa vaikka suomalainen ja keksiä syytös.
Paskaryssä on paskaryssä vaikka putler-kremliini mitä väittäis.
Venäjä oli tekemässä jotain laitonta Viron rajalla, ja sieppasi sen tähden virolaisen. Yrittää näin pitää salassa tekemiään laittomuuksia. Tätä tapahtuu kaikilla rajoilla. Rajat on venäläisille vain karttaan piirrettyjä viivoja, jotka eivät koske heitä millään tavoin.