Avonaisia työpaikkoja löytyy kyllä

Turha valittaa työttömyyttä kun nytkin on jaossa nippu työpaikkoja ja kaiken lisäksi hyväpalkkaisia.
Kuka vielä väittää etteikö politiikot pysty luomaan työpaikkoja?
Tällä tavalla Suomi nousee, eikös vain.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015082020208063_uu.shtml
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Näyttävät esimerkkiä siitä miten töitä otetaan vastaan vaikka ei niin tarvettakaan olisi. Ja paljon joutuu matkustelemaan, ei matkakustannukset huoleta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


senkun.haet.vaan kirjoitti:

Turha valittaa työttömyyttä kun nytkin on jaossa nippu työpaikkoja ja kaiken lisäksi hyväpalkkaisia.
Kuka vielä väittää etteikö politiikot pysty luomaan työpaikkoja?
Tällä tavalla Suomi nousee, eikös vain.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015082020208063_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu