Onneksi yhteiskuntasopimusta ei tarvita kun saamme huippuosaajilla Suomen kuntoon pikavauhtia. Kaikkien suomalaisten palkat nousevat hurjasti!!!
Meillä on rahaa!
Meillä on rahaa!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Kuinka moni on oikeasti pakolainen ja kuinka moni vain ns. "turvapaikkaturisti" joka etsii helmpompaa elämää.
"Poliittinen turvapaikka on vanhastaan vainottujen ihmisten oikeus. Samoin kuin tietysti heidän velvollisuutensa on lähteä takaisin, kun turvapaikkaa ei enää tarvita."
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/73099-professori-maahanmuutosta-”meilla-hurskaasti-kuvitellaan”
Monet lomailevat monta kertaa vuodessa lähtöpaikoillaan, ja toiset jopa kuukausia joten turvapaikka-anomukset ovat sen perusteella aivan turhia. Tuo heidän velvollisuus lähteä ei toteudu laisinkaan. Ovat täällä ilmaisen ylläpidon takia ja päättäjät suomessa antavat kaiken tapahtua. Tuollaiset virkamiehet vaihtoon mitä pikimmin.
Perussuomalaiset asiantuntija Halla-ahon johdolla ovat päätyneet ottamaan lisää pakolaisia - vaalilupauksista viis.
Kyllä Mestari tietää
Perussuomalaiset vastustavat edelleenkin. 15 tuhatta on paskapuhetta. Yleensäkkin puolet turvapaikanhakihjoista käännytetään.
Tervetuloa vaan kaikki! Kyllä meille mahtuu ja kaikki maksetaan. Suurmoskeija tarvitaan nopeasti, ehkä se presidentinlinna voitaisiin purkaa ja siihen rakennetaan suursuurmoskeija. Insinöörit, moniosaajat, rikastuttajat ja hiilisäkkiin pukeutujat tänne vain. Nyt meillä kaikilla on tarve palata islamiin.
Minulle sopii hyvin uskonto missä naiset kuten vihreät,vassarit ja muut sekopäät ovat orjia =D
Sielähän olisi herrojen kotoisaa viettää itsenäisyyspäivän juhlia kaltaistensa seurassa.
http://www.verkkouutiset.fi/politiikka/sampo_terho_turvapaikanhakijat-39890
Suomeen saapuu noin 15000 turvapaikan hakijaa. Tämähän ei tarkoita sitä, että kaikille myönnetään oleskelulupa. Lehtien uutisointitavalla saadaan taas kohua aikaiseksi !
Kohua, jonka tarkoitus on herättää suomalaiset. 15 000 hakijasta saa jäädä tänne kuitenkin melkoinen osa ja kun se sitten myöhemmin sikiää lisää, saamme taas lisää maksettavaa. Taas alkaa naurattaa, kun muistelee Keskustan vaalislogania "Suomi kuntoon" :D
Kyllä siinä taas varkaudet,ryöstöt,raiskaukset,henkirikoksetkin ja muut monikulttuurirappiorikastukset lisääntyvät rajusti,kun niitä «sosiaalilomalaisia» virtaa suomeen sehän on vain sitä monikulttuurirappiounelmaa ylväimmillään.
Kyllä suomi on näköjään muuttunut huonoimpaan suuntaan.tervetuloa kaikenmaalaiset ulkomaalaiset«sosiaalisyöpäläiset» ja rikolliset tänne «hölmölään»
Mitä tarkoitat sanomalla "melkoinen osa"? Otettujen määrä on pysynyt tuhannen kahden puolen, vaikka hakijoiden määrä on vaihdellut voimakkaastikin. Otettuja tulee todennäköisesti nytkin olemaan vain hieman normaalia enemmän. Viimeksi sama mouhoaminen oli 2009, kun hakijoiden määrä lähenteli kuuttatuhatta. Otettiin 1373. Ja esimerkiksi viime vuonna turvapaikanhakijoita oli 3651 -otettiin 1346.
http://www.migri.fi/download/57700_2014_tilastograafit.pdf?a2b2a7afb8a7d288
Suomi on ilmoittanut, ettei Kreikan kautta tulleita palauteta, vaan he saavat jäädä. Koska Kreikka ei rekisteröi tulijoita, niin kyllä jokainen osaa kertoa tulleensa juuri Kreikan kautta. Samoin, jokainen syyrialainen saa jäädä, eli he kaikki jäävät kyllä asumaan. Asuttuaan Suomessa jonkin aikaa tulee perhe perässä.
https://www.facebook.com/jussi.hallaaho/posts/828897627230433
Suomeen odotetaan tänä vuonna 15 000 iphone-miestä. Hallituksen linja näyttää olevan se, että tärkeimpiin lähtömaihin, Somaliaan ja Irakiin, ei palauteta ketään. Seuraavaksi alkaa sitten perheenyhdistämisrumba, joten odotamme mielenkiinnolla alkaako hallitus ohjelmansa ja perussuomalaiset vaalilupaustensa mukaisesti ajaa perheenyhdistämissääntöjen järkeistämistä.
Suuri osa turvapaikanhakijoista tulee Suomeen Ruotsin kautta, epäilemättä Ruotsin viranomaisten kehottamana ja ehkä jopa kustannuksella. Dublin-sääntöjen perusteella Suomen ei pitäisi edes käsitellä näiden ihmisten hakemuksia, mutta hallitus näyttää olevan eri mieltä.
Se, että Ruotsi on - ministeri Orpon sanoin - kyllästetty, johtuu ruotsalaisten pitkään jatkuneesta hölmöstä politiikasta. Meillä ei ole mitään solidaarisuusvelvoitetta Ruotsia kohtaan. Sen sijaan meillä on solidaarisuusvelvoite omia kansalaisiamme ja tämän maan tulevaisuutta kohtaan.
Kiitos Ps """" olette todella rikastuttajia, kaikille tulijoille 1300e kk ja ylläpitopäälle. Suomijuntti kiittää.
Joo ja suurimmalla osalla tulijoista pönttö viiraa, kun ovat joutuneet kokemaan niin kovia, elikkä pelko perseen alla et taustat selviää. Niin ja siitähän on helppo heittäytyä suoraan eläkkeelle. Ja ei mitään rikosoikeudellista vastuuta jos vaikka porukalla sattuu Suomi neitokaisen raiskaamaan tms.
Ei muuta kuin Lisätään työaikoja vaikkapa kevyet 5h päivässä niin eikö noille I-phonet ja liittymät yms saada hommattua.
http://www.adressit.com/adressi_maahanmuuton_hillitsemisen_puolesta
Kun saadaan sharia-laki voimaan niin alkaa tapahtua.
Meidän munattomat poliitikot menivät hyväksymään tasa-arvoisen avioliittolain.
Pride-kulkueet ovat muisto vain.
Islamin uskossa homoilu on kielletty kuolemanrangaistuksella.
Väärä-uskoiset naiset saa tappaa ja raiskata. Tästä on ihan todisteet olemassa.
Joten nauttikaa monikulttuurisuudesta :)
Voit luottaa siihen että nautin täysillä =)
Harmi ettei saatu sitä laittomasti maassa olijoiden täyden terveydenhoidon lakia voimaan. Eivät olisi lääkäriasemat, sairaalat ja hammaslääkärit tyhjäkäynnillä.
Jumalauta jos tuberkuloosi ja HIV istuvat kaikkien kanssa samassa odotushuoneessa. Hoitaja ja lekuri käyttää tulkkia ja nenäsuusuojainta jokatoisen kanssa. Pikkusen tulee kalliiksi.
Hölmöläiset ajavat laittomien terveydenhuoltoa. Ylikuormitettu terveydenhuolto jo muutenkin kun työpaikat purkavat Työterveyshuoltojaan.
Älkääs nyt, onhan meillä kokemusta maahanmuutosta jo pitkältä ajalta. Mustalaisethan on olleet täällä jo montasataa vuotta. Ja niin hyvin ovat sopeutuneet, ei juuri mitään ongelmia, eikä erotu kantaväestä ollenkaan, kaikki käy töissä ja kouluttautuvat ihan niin kun me muutkin. Kyllä se siitä. Elintaso tietysti vähän laskee, mutta pitää muistaa "köyhä antaa vähästään, rikas ei anna paljostaankaan.
Vihervasurikokoomuskepuruotsalaiskristillisdemariperusuomalaisten Unelma toteutuu !! työvoimapulaan tuli ratkaisu 15000 insinööriä :D
Sieltä Afrikasta ja lähi-idästä tulee osaavia neurokirurgeja, raketti-insinöörejä, arkkitehtejä, IT-alan kansainvälisestikkin tunnettuja asiantuntijoita, markkinatalouden tärkeimpiä ekonomisteja, ydin-insinöörejä, lääketieteen asiantuntijoita, robotiikan visionäärejä, tulevan digitaalisaation toteuttajia ja työvoimapulamme ratkaisijoita. Tulevat rakentamaan yhteiskunnastamme entistä menestykseempäämää, rikkaampaa ja innovativisuudesta tunnettua pohjoismaata.
Hienoa että suuresta ja loputtomasta älystään ja ahkeruudestaan tunnettuja kansalaisuuksia otetaan maahamme. Meidän pitää olla onnellisia siitä! Tervetuloa!
Kun te "pakolaiset" käytte lomalla kotimaassanne, maassanne josta lähditte pakoon henkenne uhalla. Niin kertokaa maanmiehillenne että tervetuloa Suomeen, me olemme iloisia tulostanne ja tarvitsemme lisää moniosaajia ja suvaitsevaisia monikulttuurillisia ihmisiä jotka sopeutuvat maahamme ja kulttuuriimme sitä tavattomasti rikastaen.
Jospa lisää Nobeleita Suomeen!
no aikamonelle myönneetään ja kun kerran täällä ovat niin ei ne täältä lähe. Eihän siin mitään jos olis töitä ja etenkin rahaa ne elättää... nyt vaan ei oo kumpaakaan!
KOPIOITU
Kun vihasaarnaaja Anjem Choudary kävi Suomessa puhumassa radikaali-islamin ihanuudesta niin missä oli vihreät ja vasemmisto silloin? Anjem Choudaryilla on maahantulokielto moneen maahan mutta Suomeen sai tulla levittämään propagandaa ja islamilaista fasismia vittu miten tekopyhiä paskoja vihervasemmisto on, ihan oksettaa että ajatellaan vain valkoisen olevan rasisti ja kaiken pahan alku ja juuri jota HS ja Yle pakkosyöttävät kansalle.
-------- HANKKIKAA TYÖILLENNE NIITÄ RAISKAUKSENESTOPILEJÄ-----MYÖS POJILLE ETTEI HEITÄ HAKATTAISI.
Austraalian malli on paras malli.
Australia saakin päättää itse omista asioista toisin kuin Suomi.
Jos 10 000 saa jäädä, niin heidän lisäkseen tulee perheenyhdistämisiä ainakin 2-3 per tulija. Tämä tekee 20 000 - 30 000 tähän päälle. Ja jos tästä 30 000 - 40 000 populaatiosta puolet lisääntyy synnyttäen edes kaksi lasta, niin syntyvyyden kautta tulee lisää 30 000 - 40 000, jolloin noin 20 vuoden sisällä populaatio lisääntyi 60 000 - 80 000 henkeen. Siis vain tämän erän osalta.