Talkkari jätti lapun

Mitenkähänvieläkäy

Mulla on ollut tuuria, että taloyhtiömme talonmies on tykästyny muhun. Tosin kun tuo on varattu niin tuo on välillä vähän huonolla omatunnolla varustettu, kun ei vaikuta olevan tyyppipettäjä kuitenkaan. Noh, mä olen houkutus sille. Se oli nähnyt mua aiemmin jo 2000 luvun vaihteessa. Tosin mä en sitä noteerannu. Nytkun muutin tähän kämppään kolmisen vuotta sitten, niin tuo perusjamppana tunnisti mut ja katseli yhä että, onpas tutunnäköinen ( kertoi minulle).

Tuossa vaiheessa emme vielä jutelleet. Tai muutakaan. Kerran ihmettelin kauhulla, kun olin jättänyt pyykit taloyhtiön kuivaushuoneeseen ja pilkareihini oli ilmestynyt pyykkipojalla kiinnitetty lappu " herkkupeppu". Fiilikset oli hyvin sekavat semisti mielihyvästä kauhusta kankeaan kerrostaloahdistelijaan.

kerran tuo sitten tuli tuonne kuivaushuoneeseen yhtaikaa, aamusella. Väkisin tuli jutuille. Hän kehui mua kauniiksi ja pyysi kahville.
Olemme siis kahvitelleet ja olen seksiäkin saanut. Todellla kätevä ratkaisu.

Paitsi että tosiaankin, hän on varattu. Ja huono omatunto. Eilen hän sitten taas, jälleen kerran, pahoitteli,ettei voi jatkaa "kahvitteluani", tosin kahville voi tulla samoin kuin voi tehdä pikkupalveluksia.. Kiva.

Tosin epäilen, että miten tuo kestää houkutusta ( minua), jos vain kahvittelemme ja saan pikkupalveluja?

en halua hänelle mitään pahaa. Mutta seuransa on toki viihdyttävää. Eilen sitten tuon keskustelun yhteydessä, kysyin häneltä, että hänkö jätti sen lapun pikkareihini. Juu. Kyllä. Niin itseasiassa olin arvellukin. Mutta tutui hyvältä saada kuulla se. Tosin, aika erikoiselta vaikuttaa. Vai onko kelkekään toiselle sattunut tällaista? Joko epämääräisen kiinnostus/ kehu lapun saajana tai jättäjänä.

22

82

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Naapuri_

      Pitäiskö kokeilla tota lappujuttua. Meidän talossa asuu yks tosi hyvän näköinen nainen, johon olen ihastunut, mutta en uskalla sitä lähestyä. Pitäis vain tietää, mitkä pikkupöksyt narulla on sen.

      • Ensuosittele

        En suosittele. Voi päätyä ahdistelusta käräjille


    • Nuuuuuuhhhh

      Tosielämässä jos menee pyykkituvassa pikkuhousuja hipistelemään ja lappuja liimailemaan niin saattaa saada melko äkkiä potkut/häädön talosta. Siis jos kärähtää. Olen kyllä pariin kertaan joutunut kiusauksen valtaan ja salaa nuuskinut naapurin teinitytön stringejä pyykkituvassa, mutta kiinni en ole jäänyt.

      • Hyivattu

        Pervo-Sedät vittuun taloyhtiöista


      • kaitoivoasaa
        Hyivattu kirjoitti:

        Pervo-Sedät vittuun taloyhtiöista

        Lisää pervosetiä taloyhtiöihin.


      • epäselvää

        ..."salaa nuuskinut naapurin teinitytön stringejä pyykkituvassa, mutta kiinni en ole jäänyt."

        Stringit ovat luultavasti puhtaat ja tuoksuvat pesu-ja huuhteluaineelta. Mikä tuossa on se pointti? Huuhteluaine(ko)?


      • oikeasyy
        epäselvää kirjoitti:

        ..."salaa nuuskinut naapurin teinitytön stringejä pyykkituvassa, mutta kiinni en ole jäänyt."

        Stringit ovat luultavasti puhtaat ja tuoksuvat pesu-ja huuhteluaineelta. Mikä tuossa on se pointti? Huuhteluaine(ko)?

        Hulluus?


      • Nuuuuhhh

        Mitä hullua siinä on jos välillä vanhakin haluaa vähän irrotella ja nuuskia tyttöjen pöksyjä? Harmi tosiaan kun parhaat aromit on jäänyt pesukoneeseen :(


      • Emmeolekoiria
        Nuuuuhhh kirjoitti:

        Mitä hullua siinä on jos välillä vanhakin haluaa vähän irrotella ja nuuskia tyttöjen pöksyjä? Harmi tosiaan kun parhaat aromit on jäänyt pesukoneeseen :(

        Ei ole täyspäisen hommaa tuommoinen nuuhkiminen


    • atännä

      En ihan hoksannut, miten se hyvä tuurisi tuossa ilmenee. Huonoa tuuriahan tuo, että talkkari ei ole luvallista riistaa.

      Toisaalta oikealta suunnalta saatu oikean tyyppinen positiivinen huomio on ihan mukavaa. Alkuvuodesta Prisman parkkipaikalla mies juoksi perääni, tarjosi paperinpalasta, hymyili ja pyysi soittamaan jos minulle sopisi joskus tavata, numero oli käsin kirjoitettuna siihen paperiin :) Kesällä joku työkavereistani oli jättänyt minulle nimettömän lapun, jossa luki vain, että olen tosi nätti :) Molemmista tuli ihan hyvä mieli, vaikken niihin sen enempää tarttunut. Eikä kukaan nolannut itseään.

      Tuo "herkkupeppu" -lappu oli hauska, mutta jos sen olisi laittanut joku josta et pidä, niin se olisikin ollut jo ahdistavaa. Olen joutunut poliisin joskus kanssa selvittelemään parinkin sekopään lähestymisyrityksiä, eikä ne jutut todellakaan ole mukavia.

      • atännä

        Korjaus: Olen joutunut poliisin kanssa joskus ...


      • JooseppiG
        atännä kirjoitti:

        Korjaus: Olen joutunut poliisin kanssa joskus ...

        Sinä se jaksat päivästä toiseen kehuskella miten julmettua on vienti ja kysyntä. Mutta nirppanokkaiselle pikku-Göbbelsille ei ole mikään tarpeeksi hyvää. Hyhhyi.


      • atännä kirjoitti:

        Korjaus: Olen joutunut poliisin kanssa joskus ...

        :) Tämän jos lukee pelkästään, niin tuosta sais NIIN paljon kaikkea 'mukavaa' fantasiaa väännettyä.


      • atännä
        JooseppiG kirjoitti:

        Sinä se jaksat päivästä toiseen kehuskella miten julmettua on vienti ja kysyntä. Mutta nirppanokkaiselle pikku-Göbbelsille ei ole mikään tarpeeksi hyvää. Hyhhyi.

        Tuleehan noita tilanteita aika usein, mutta niin tulee aivan varmasti muillekin. Niin kuin kirjoitin, niin oikean tyyppisestä huomiosta tulee hyvä fiilis ja vääränlaisesta huono. Koitan itsekin jakaa positiivista huomiota muille, en kyllä lähdestymisyrityksinä kun sopivaa kohdetta ei ole näköpiirissä, mutta muuten.

        Voi olla ettei ole minulle sopivaa kumppania, mutta ei se haittaa. Ihan itse olen sitten yksin, ei se ole kuin sitä yhdeltä sopivalta pois jos edes siltäkään :) Sinkkuna on ihan hyvä.


      • atännä
        pete_pjn kirjoitti:

        :) Tämän jos lukee pelkästään, niin tuosta sais NIIN paljon kaikkea 'mukavaa' fantasiaa väännettyä.

        Heh ;)


      • 0-mies
        atännä kirjoitti:

        Korjaus: Olen joutunut poliisin kanssa joskus ...

        Sulla sitä vientiä riittää


    • Jos se ei olisi varattu, olisitkin varmaan jo ilmoittanut poliisille perverssistä ahdistelijasta. Mutta varattu mieshän kelpaa aina, koska se on kelvannut muillekin, niin täytyyhän sen olla hyvä.

    • Kysynvaan

      Annatko aina paskoille?

      • Oppiasinulle

        Kaikki naiset antaa


    • Kilttiatm

      Aina naiset antaa pilluu varatuille pettäjä jännämiehille.

      • Naisetonpahoja

        Totta kai ne antaa. Tuliko sulle jonain yllätyksenä?


      • Fttggccc

        On se niin väärin


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa

      Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.
      Maailman menoa
      146
      5337
    2. Yksi kuoli kolarissa Outokummussa

      -toisen auton kuljettajaa epäillään rattijuopumuksesta. Toisen auton kyydissä oli kuljettajan lisäksi neljä ihmistä. Hei
      Outokumpu
      102
      5012
    3. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      53
      4315
    4. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      12
      3801
    5. Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista

      Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden
      Maailman menoa
      54
      3706
    6. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      32
      3634
    7. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      55
      3383
    8. Anna palautetta kaivatullesi.

      Sana on vapaa!
      Ikävä
      194
      2396
    9. Kokoomus kannatti aiemmin rahoitusmarkkinaveroa - kanta nyt muuttunut

      Kokoomuksen linjanmuutos rahoitusmarkkinaveron suhteen on herättänyt kysymyksiä. Vielä aiemmin puolue antoi ymmärtää kan
      Maailman menoa
      1
      2383
    10. HYRYNSALMEN TORILLE KLO 20.00

      KAIKKI NUORET JA KAIKKI MUUT MYÖS TÄNÄÄN HYRYNSALMEN TORILLE KLO 20.00!!!!!
      Hyrynsalmi
      26
      1259
    Aihe