http://dunderdea.blogspot.fi
Saako tällaisen kropan natuna?
Vastaukset 30
- treeniävaan
No tottakai saa,tuossahan olisi melkoinen työ saada ielä kireäksi,eli tuolainen on normaalia jonka oi saada kun treenaa määrätietoisesti.
Rasvat on vaan aivan liian korkeat,eli kyseessä on läskiä paljon.
Tuolaisia on suomalaiset miehet jotka kuvittelevat istsestään jotain,mutta se on pitkälti läskiä,siinä on muodot mutta huipulle ei ole asiaa tuolla kropalla ei siis natunakaan,pitää olla kireyttä. - voipiolla
Joo. Olkapäät ja selkä hyviä. Muuten melko normaali kroppa.
- HormooniHärkä
Sillä oli keväällä kirjoitus hormonien käytöstä kehopiireissä. Ei puhunut omasta köytöstään, eikä varmaan käytäkään. Kirjoitus taisi saada paljon negatiivista huomiota, joten poisti sen myöhemmin. Sen jälkeen en ole seurannut.
- toivonparasta
Pelottaa vähän tuon tytön puolesta kun on Fitfarmin kelkkaan lähtenyt.
- Sivustaseuraaja222
Miksi?
- loppuunpalaneet
Sivustaseuraaja222 kirjoitti:
Miksi?
Ihan terveyssyiden takia, ettei kävisi niin kuin kävi Janni Hussille ja Maikku Hiljaselle.
- Sivustaseuraaja222
Mä oon jotenkin luullut/käsittänyt, että aikuinen ihminen tekee loppupeleissä itse omaa elämäänsä koskevat päätökset. Voi tietysti olla, että oon väärässä.
- nimipainaaliikaa
Sivustaseuraaja222 kirjoitti:
Mä oon jotenkin luullut/käsittänyt, että aikuinen ihminen tekee loppupeleissä itse omaa elämäänsä koskevat päätökset. Voi tietysti olla, että oon väärässä.
Tottakai aikuinen tekee omat valintansa mutta monesti valmentajalla on niin iso auktoriteetti etä sitä noudatetaan kirjaimellisesti vaikka valmentaja ei osaisikaan puhtaana ketään huipulle valmentaa ja valmennettavan terveys saattaa heikentyä ajan kuluessa väärillä neuvoilla.
- Juketsu
Vähän meinaa kyllä kiire tulla jos kahdessa viikossa aikoo vielä rasvaa polttaa ja sitä on ainakin 10 kg verran että kisakireys saavutetaan. No tietenkään tämä ei ole mahdollista eli joko menee keskeneräisenä lavalle tai sitten skippaan kisat tai roinaa läskit helvettiin, mahdollisuuksia on monia. Jännityksellä jäämme odottamaan eli to be continued...
- roinatar
Samaa mieltä että kisakuntoon on todella matkaa eikä kaksi viikkoa tuu millään riittämään. Tästä hänelle joskus facebookissa kommentoin johon vastasi että valmentaja tietää kyllä ja aikataulussa ollaan. Aika sokea on omalle kunnolle jos luulee ehtivänsä!
- tuttutarina
Taitaa valmentaja vaan vetää rahat välistä ja sitten taas kisojen jälkeen luvataan valmennettavalle että seuraavissa kisoissa ollaan paremmassa kunnossa.
- Koshierier
Kuntohan on läskiä, alla jonkunverran lihaa. Ei vaadi mitään roinaa, syöty lihavaksi.
Tytön todellisuudentaju on hämärtynyt. Nicole wilkinsin kireä kisapaino on 56 ja dea on samanpituinen- eikä todellakaan 10kiloa enemmän lihaa. Todellisuus on varmaan 5 kiloa vähemmä kun nicolella.
Säälittää tytön puolesta- valmentajanpiikkiin
Harmittaa tytön puolesta. Kukahan "asiantuntija" tyttöä valmentaa?
- Koshierier
No Bull Mentulahan se. Järestään Farmin tytöt tollasia syöttöporsaita jotka on aivopesty
- Bullinshittiä
Näyttää perus Bull farmin tuotteelta. Paisuteltu Bullin ja Jutan "lisäravinteilla" ja sit vedetään tiukaksi lavalle, mutta on mahdollista rakentaa moinen lavakunto natunakin. Tuo tuskin sitä on.
- onvarmaan
Mitä silmällä katsoo, niin miksi ei olisi? Ei ole kovin kireä / virilisaatiosta ei näy merkkejä. Mutta ei me ADT:n hommissa olla, ja ne ei arvioi silmällä. Joten miksi mekään arvioitaisiin?
- miksieiolisinatu
Ja huvittaa nuo puheet "syöttöporsaasta" :D Joo ihan kauhee läski: http://1.bp.blogspot.com/-g8Zi7VRv8qc/VgVRcZu0L8I/AAAAAAAAFoo/NWUcBh9Kk0s/s640/DSCN2451.JPG
- htntkyjhf
Kyllä se varmaan natu on, mut että voikin olla rasittava tyrkky. Luulee ilmeisesti olevansa jotain.
Bullinshittitiimiin pääsee rahalla kuka vaan. Ja kisadebyyttikään ei ollut kovin vakuuttava, elää jossain ihme kuplassa.
Lisäks toi suomen kielen taso. Miks on pakko kirjottaa blogia suomeks, kun ei osaa?! Blogin taso on muutenki ihan järkyttävä: keskiverto 13-vuotias tuottaa huomattavasti laadukkaampaa materiaalia. - Iygd
Selvästihän tuo bodypirkko on bulkilla tuossa kuvassa. Kiristellä sais aika paljon tosiaa jos meinaa kireeltä näyttää vähääkään. Ja kyllä sanoisin että naisena natuna tuohon pääsee kovalla työllä..
- empähalua
kroppaasi kuka toi sitten lieneekään
- entinenkäyttäjä
"Kuntohan on läskiä, alla jonkunverran lihaa. Ei vaadi mitään roinaa, syöty lihavaksi."
mitä vittua?
Eihän se läskin kerääminenkään sitä kerro ettei roinaa söisi.
kertyy sitä fläsää roinaajillakin jos tahallisesti syö kaiken mitä eteensä ottaa.
lihavia roinaajia on enemmän kuin tiukkoja.
saleilta haetaan eri asioita vai onko tämä jollekin vaikea ymmärtää?
väitätkö että tuolla voimakisoissa ja painonnostokisoissa ei olisi ukkoja
joilla vatsaläskit roikkuu miltei polvissa ja mitään eivät ole vetäneet? - Jyrde
Kroppaan en ota kantaa, mutta ylimielinen ja leuka hää on. Jyväskylässä huuteli isoon ääneen että jos ei pääse heti karsinnoista jatkoon, ei yritä edes Oulussa uudestaan. Luuli olevansa jonkinmoinen julkkis ja kovaanääneen puhu että varmasti kaikki kuulee kuka hän on ja kenen valmennettava. Jos kroppansa puolesta joskus menestyy niin ei ole persoonalla hurraamista. No ylpeys käy lankeemuksen edellä.
- bullinshittiä
Kirjoittaa myös tuota blogia niin kuin se olisi joku suosittu fitnessblogi ja kuin hän olisi joku julkkis. Viljelee myös monien semi-julkkisten ja Fitfarmin wannabe-julkkisten nimiä blogissaan ja puhuu heistä, kuin olisivat kavereita. Totuus kuitenkin on, että hän on vain yksi maksava asiakas tuhansien muiden joukossa. Lieneekö reppanalla kavereita ollenkaan...?
- voimaaon
Tuon sellainen treenailtu kroppa ja massiivisen mukava ja sellaisen saa jos on jotain avuja siihen eli geenejä ettei ole liian laiha tyttönen.
Tuossa ropassa on hirmupaljon työtä saada tiukaksi niin että lihakset on jäljellä mielummin vielä enemmän.
Vaatii kovan työn siis tuokin vielä,ei ole tuolla tytöllä asiaa mihinkään kisoihin jos ei tiukkaa pirun paljon.(vuosien projekti). - eivoitoimia
Miks nää naiset jotka haluaa puhtaana treenata menee hormonivalmentajien valmennettavaksi? Yhtälö ei oikein täsmää
- Teemu_Teinitoisto
Todella kuuma misu. Panisin!
- vahingonilo_parasilo
Eipä sijoittunut taaskaan... :D
- trdfghg
Läski
- Onmistäottaakii
Vähän kummallinen ruumiinrakenne fitness kilpailijaksi on kyllä, sopisi paremmin voimannostoon
- fani92
Nämä oli vasta alkukarsinnat. pääsihän sm-kilpailuihin :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 661100
Viesti sinulle
Tiedät että tunteet ja ajatukset ja meillä on vahva yhteys mistä molemmat tiedetään. Odotan sinua ☀️42778- 69772
- 149726
- 72707
Miksi meille jäi
Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk37675Mitä sinulle on tapahtunut lapsena
Kun olet noin sairas päästäsi? Pikkupojalle ( Miehen kehossa)78653- 51632
Tunteiden käsittely kertoo ihmisestä.
Kun puhutaan "tavallisesta" ihmisestä, joka on suht tasapainoinen eläjä, niin puhutaan oikeastaan taitavasta tunteiden k202576Rakas, rakkaampi, rakkain
Olen tullut siihen johtopäätökseen, ettei minun kannata rakastaa. Kaikki joita olen koskaan rakastanut vain kohtelevat m113554Haluan purkaa vielä tuntemuksia
Tykkään sinusta kovin paljon❤️ olen surullinen tilanteestasi ja siitä mitä me olemme yhdessä joutuneet kokemaan. Tämä ei19540- 51499
Ketä ajattelen
kun mietin, mitä sinulle kuuluu? En tunne sinua oikeasti, ja se on ehkä hyvä, koska jos tietäisin enemmän, se varmaan v18490- 84476
Sara Sieppi ja hissi tänään
Voi helvetin helvetti. Nytkö tätä naikkosta täytyy palvoa ja antaa etuoikeus hissiin, kun hän on vääntänyt kakaran maail113474Pilkettä sunnuntain silmässä
😉 Jos tästä ketjusta löytyisi yksi ihminen, joka saisi sut hymyilemään tänään… Millainen hän olisi? Ei tarvitse kerto65431YLINEN pilaa Ähtärin mahdollisuudet.
Vuodeosastopäätös jossa Nina Ylinen (sdp) äänesti niiden lopettamisen puolesta, hoitajille potkut ja silti arviointimene25426Työttömän miehen ihmisarvo
..parisuhdemarkkinoilla on olematon. Työtön mies on naisille ihmisjätettä, varsinkin jos sattuu olemaan vielä kunnolline107423Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?9416- 17412