Kukaan ei muista tietenkään brittiläistä sarjaa joka oli suomalaiselta nimeltään "Välinpitämättömät". Ihan kuin meidän perhe ja suku! Oletan sen siis olleen Englantilainen. Tuli joskus 70-80 luvun vaihteessa? Siitä ei löydy edes tietoa mistään kun siihen aikaan ei varmaan ollut nettiä eikä tallennuksia ko. draama-sarjasta.
Puolalainen TV-sarja Panssaripartio ja siinä hahmo (Rudi Weiss) teki vaikutuksen samoihin aikoihin.
Näitä sarjoja voisi joltakin kanavalta näyttää kun kanavat on enimmäkseen kokkiohjelmia ja laihdutus hömppää täynnä.
Puolalainen TV-sarja Panssaripartio ja siinä hahmo (Rudi Weiss) teki vaikutuksen samoihin aikoihin.
Näitä sarjoja voisi joltakin kanavalta näyttää kun kanavat on enimmäkseen kokkiohjelmia ja laihdutus hömppää täynnä.
Vastaukset 7
Vanhimmat
"Saisiko vanhoja TV-sarjoja telkkuun", eihän sieltä muuta tulekkaan.
Tietenkään ei saada noin vanhoja sarjoja, vaan näitä mitkä nytkin
tulee ties monettako kertaa uusintana.
Esim. Frasier on mennyt vuosia uusintoina, taisi alkaa taas uudestaan.
Lisäksi kaikki kanavat pallottelee samoilla elokuvilla/sarjoilla vuodesta toiseen.
Bondit alkoi taas uudestaan ym ym......
"Mennään bussilla" oli hauska. Bussikuskit vonkailivat naisia ja petkuttivat tarkastaja Blakeytä joka oli Hitlerin näköihin. Uusintaan.
Blakey eli Stephen Lewis kuoli juuri 12.8, joten sikäli sopisi noin niinkuin muistoksi.
No mikä ettei. Itse näkisin hänet mieluummin Hilut kintuissa -sarjan uusinnoissa. Se kun jäi aikoinaan vähälle katsomiselle. Lewis esiityi vanhoilla päivillään myös Vielä virtaa -sarjassa miehenä, joka ei hymyillyt koskaan. Siitä kutsumanimi Smiler.
Fun at the funeral parlour tuli reilu 10 vuotta sitten. Sikahauska.
Free tv kanavalla näyttäisi olen vahvoja sarjoja. Alkuillasta tulee Fame esmerkiksi.
Minä kaipaan monia brittisarjoja, mutta en kovin vanhoja. Harmittaa kun ei muista kaikkien hyvien nimiä.... Mm sisarrakkautta oli hyvää draamaa.En muista tuliko sitä monta jaksoa ja onko tehty lisää? Kun muutaman kerran vilaissut emmerdalea, siinä näyttäisi olevan näyttelijöitä mm sisarrakkautta sarjasta. Emmerdale ei kiinnosta pätkääkään. Katsoin aikoinaan kun se alkoi ja ehkä seurasin n 10 vuotta ja siihen jäi.