Kuka lainaa rahojamme luvatta?

Siirsin su Veikkauksesta pankkitilillieni voittosumman. Kuka sen lainaa välistä luvatta? Koska raha ei näy ma tililläni Nordeassa. Toisin päin näky siirto sekunnissa.

Olen niin saatanan kylästynyt tähän finassidiktatuuriin, että sylettää. Onko meidän pakko hyväksyä tämä mielivalta?
En yhtään ihmettele, että jotkut tahot alkavat maassamme hermostua. Rahoillamme tuetaan milloin suomalaisia pankkeja milloin ulkolaisia, sulta ja multa ei kysytä mitään.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Pankithan makuuttavat siirtyvää rahaa muutaman päivän tileillään.
Oikeasti sellaista viivettä ei ole, mutta pankit ovat keksineet kauan sitten tämän tavan. Kansalaiset eivät ole riittävän tarmokkaasti puuttuneet asiaan.

Äänestä

Olen yksityinen rahaa lainanantaja, minä tarjoavat erilaisia lainoja kaikki minun arvostetun asiakkaille. Mikä tahansa laina tarpeet ovat, suuria tai pieniä, henkilökohtaisia tai asuntolainasta, olen valmis keskustelemaan kanssanne siitä, miten voin tarpeitasi. Tarjoan sekä pitkän että lyhyen kutsutaan lainojen edulliseen korolla ja tämä laina tarjous on ehdottomasti rehellisiä ihmisiä, jotka ovat Jumalan pelkäämään ja ovat valmiita maksamaan lainan sovitun ja määrätyn ajan kuluessa eikä paeta rahani. Jos olet kiinnostunut saamaan lainaa, sinun tarvitsee vain minuun yhteyttä sähköpostitse osoitteessa [email protected]

Äänestä
  • Minä otta kaks miljadi euroa heti tänän. Laitatko minu tili 6986-8859959925 pankkiin heti ja minä maksa varmasti takaisin ensi vuosi tai seuraava. Minä luvata jumala kanssa maksa.

    Äänestä

Olen lähinnä kiinostunut siitä, miksi pankeilla on oikeus lainata rahojamme ilman lupaa? Meiltä peritään kulut tavalla tai toisella maksujen välityksestä.

Katson, että tämä on rahanvallan omavaltaista diktatuuria, johon me hölmöt olemme suostuneet. Tiedän ettei tämä sääntö koske kaikkia, ne joila on rahaa eivät tähän suostu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


orgmummeli kirjoitti:

Siirsin su Veikkauksesta pankkitilillieni voittosumman. Kuka sen lainaa välistä luvatta? Koska raha ei näy ma tililläni Nordeassa. Toisin päin näky siirto sekunnissa.

Olen niin saatanan kylästynyt tähän finassidiktatuuriin, että sylettää. Onko meidän pakko hyväksyä tämä mielivalta?
En yhtään ihmettele, että jotkut tahot alkavat maassamme hermostua. Rahoillamme tuetaan milloin suomalaisia pankkeja milloin ulkolaisia, sulta ja multa ei kysytä mitään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu