Haluatko todella miljardi afrikkalaista EU:hun?

Näinhän logiikka naivisteilla kuuluu. "Jokainen Välimerellä hukkumassa oleva on otettava turvaan Eurooppaan."
16<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Jokainen välimerellä hukkumassa oleva tulee palauttaa hänen kotisatamaansa.

Ihan sama onko se Syyrian vaiko Irakin vaiko Libyan satama - sitä samaa joukkoa kaikki

Äänestä
  • Juuri nuin se on tehtävä! Ei tuo ruletti muuten lopu,ennen kun viiminenki afriikkalainen on euroopan riesana.

    Ei ne niitä mafian veneisiinkään saaneet iskettyä satamissa, millä tätä rahtia ajetaan välimeren yli. Kun kukaan ei ota vastuuta niin homma saa jatkua.

    Äänestä

Etsikää tietoa, kuka tienaa maahanmuutolla. Tavalliset kansalaiset saivat turpaan edustajilta niin että kaljulta lähti tukka ja viikset. Sokeasta tuli sokeampi. Tukka ei enää kasva, oli niin kova lyönti edustajilta. Joku saa hirmupalkkaa mamujen avuilla ja se kannattaa selvittää. Sellaista ei olekaan kuin köyhä porvari.

Äänestä
  • Niin, ja nyt kaikkien pitää hankkia kansalaisaloite-kannattajia. Jos keskiluokkaisilta (kepu, vihr, rkp, vas) lähtee myös työ alta se tuo lisää kannatusta eu-vastarintaan. On kiire, koska nyt nopeutetaan kansallisvaltioiden olemassaoloa "loisilla". Jos eu-eliitti alkaa maksella miljoonan elätin tuontia, miellä on syytä olla huolissaan.

    Äänestä

  • SortajaTäyttääLaivoja kirjoitti:

    Niin, ja nyt kaikkien pitää hankkia kansalaisaloite-kannattajia. Jos keskiluokkaisilta (kepu, vihr, rkp, vas) lähtee myös työ alta se tuo lisää kannatusta eu-vastarintaan. On kiire, koska nyt nopeutetaan kansallisvaltioiden olemassaoloa "loisilla". Jos eu-eliitti alkaa maksella miljoonan elätin tuontia, miellä on syytä olla huolissaan.

    "On kiire, koska nyt nopeutetaan kansallisvaltioiden olemassaoloa "loisilla". Jos eu-eliitti alkaa maksella miljoonan elätin tuontia, miellä on syytä olla huolissaan."

    Korjaan, nopeutetaan kansallisvaltioiden hävittämistä.

    Äänestä

Suomen kiintiönä olisi siis noin 10 miljoonaa asukasta. Saksa saisi noista 160 miljoonaa rikastuttamaan kulttuuriaan.

Äänestä
  • Ihanko totta,saisko Suomi 10 miljoonaa mustaa miestä lisää ?

    Hienoa' " MEILLÄ ON UNELMA "alkaa täyttymään.

    Äänestä

  • Kyllä hellsinkkiin mahtuu. Aita vain ympärille, ettei suomen puolelta pääse rasisteja sinne häiriköimään.

    Äänestä

Koskahan Anssi Kela järjestää konsertin näistä sanoista?

"– Tämän täytyy olla vitsi. Käytämme omia voimavarojamme ihmissalakuljettajien liiketoiminnan hoitamiseen ja varmistamme samalla, että meidät miehitetään, kritisoi Forza Italia puolueen senaattori Maurizio Gasparri."

"Pohjoisen liiton johtaja Matteo Salvini kehotti majoittamaan maahanpyrkijät käytöstä poistetuille öljynporauslautoille Libyan rannikolle.

– Auttakaa heitä, pelastakaa heidät ja pitäkää heistä huolta, mutta älkää päästäkö heitä tänne, Salvini kirjoitti Facebookissa."
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1440295407532.html

Äänestä

Nyt 15 tuhatta ens vuonna 25 tuhatta ja sitten 100 tuhatta per vuosi. Kyllä kohta on Mamuja kaikki paikat täynnä rikastuttamassa. Näitä työttömiä on kyllä omasta takaa.

Äänestä
  • Afrikan mamut eivät ole työttömiä vaan työhaluttomia. Se sakki ei ikinä halua tehdä työtä, se haluaa vain elintasosurffata.

    Äänestä

Paras olisi palauttaa kuten Aussit tekevät. Onnen onkijoiden virta päättyi kuin seinään.

Tänä vuonna 15 000. Ensi vuonna 15 000 vaiko enemmän?

Mitähän työtä nämä tulevat tekemään? Vai elätämmekö me heidät?

Äänestä

10 miljoonaa on aivan liian vähän arvioissanne, oikea summa 10 MILJARDIA ensi vuonna ja toiset 1000 MILJARDIA MILJOONAA seuraavat TUHAT VUOTTA. Kiitos perussuomalaiset!!!111

Äänestä

Tyhjetäkää maailmanosa sinne jää vain sheikit ja rikkaatarabilaiset. Euroopaa saa elättää "bermen " meillähäm
n on rahaa ja maata!!! Hyvä Jumala kuinka yksinkertain ajatus näillä mamurakastejilla on- Naivia ja tyhmiä koko porukka, on aika herätä, eipä silti näille ei vaikuta sanoa mitään yhtä tyhmiä samma fan.

Äänestä

Elämme aikakautta ettei keskinkertaisella koulutuksella ja heikolla kielen hallinnalla töitä tipu.

Äänestä

Jokainen uponnut paatti on voitto Euroopalle......valitettavasti Eurooppa ei ymmärrä parastaan...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pähkinän-särkijä kirjoitti:

Näinhän logiikka naivisteilla kuuluu. "Jokainen Välimerellä hukkumassa oleva on otettava turvaan Eurooppaan."

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu