Pyhän Henkesä mun ylle...voiman Hengen, viisauden ja Herran pelon Hengen...
näin henkilökohtasesti sanoen sana paikka, minun sieluni pääsi kuin lintupyydystäjän ansasta, paula katkesi ja minä pääsin irti..:)
näin henkilökohtasesti sanoen sana paikka, minun sieluni pääsi kuin lintupyydystäjän ansasta, paula katkesi ja minä pääsin irti..:)
Vastaukset 5
Vanhimmat
Aamen! Kiitos ja Kunnia Jeesukselle Kristukselle, Herrallemme, ei ole ketään toista ....
älä hätäile fani täällä...kaikki aikanaa..kärsivällisyyttä
Minusta taas kuulostaa siltä, että huuma vie ylös päin, mutta kohta taas tullaan lujaa alas.
Olen itse myös elänyt tuollaista vaihetta, kunnes lopulta ymmärsin, että täytyy pystyä hillitsemään itseään, jotta ei nouse liian korkealle, jottei sitten kohta putoa alas, ja jää epätoivoon siihen asti, kunnes taas tarttuu johonkin huumaan, joka nostaa yös.
Harjoittamista se vaatii tulla toimeen hankalassa tilanteessa, ja itsensä hillintää, jos vaivan aiheuttajasa ei pääse eroon.
Paha henki kaiketi sunuakin piinaa, ja parhaimmillaan se ajettaisiin pois, mutta niin kaun, kuin henkeä ei voida ajaa, on sinun hyvä harjoittaa hillintää, ja kestävyyttä tielläsi, jotta opit vastustamaan sen valheita, jotka vuoroin viettelevät, ja vuoroin ahdistavat, näin se saa sinut poikkeamaan suoralta tieltä.
sä oot jo hävinny, kukaa ei sua enää usko täällä...you lost son
Taistele mies, äläkä aina anna periksi pahalle.