Mihin vanhaan kouluun pakolaiset

Mihin vanhaan kouluun ne pakolaiset sijoitetaan. Onko kouluja siellä enempikin tyhjillään, täytyis miettiä ennen kuin lähtee SPR:n kelkkaan ei ole pitemmän päälle hyvä juttu.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jospa se menee niin kuin Kouvolassa suunnitellaan
Kouvolassa kaavaillaan turvapaikanhakijoiden ripottelemista 250 vuokra-asuntoon ympäri kaupunkia.
Jos koululle sijoitetaan niin on ihan selvää että nämä 150-200 tulijaa on nuoria miehiä.

Äänestä

Kyllä nyt tehdään virhe Lappajärvellä. Menee koko kunnan elämä levottomaks. Eikä Pietarsaaren esimerkistä mitään osata oppia? Siellä 100-paikkainen vaataanottokeskus on tuottanut runsaasti lueveilmiöitä. Rikoksissa aina näitä mamuja mukana, sanoi poliisi.

Äänestä

Kirkkonummella pikkutytön polkupyörä katosi onneksi löytyi...... pakolaiskeskuksen sisätiloista, istuin oli säädetty aikuiselle sopivaksi. Useilla siellä onkin jo "oma polkupyörä"

Äänestä

Tulevaisuudessa vanhainkodit suljetaan. Vanhukset tykkäävät olla yksin kotona ja kuolla omaan sänkyynsä. Vanhainkodeista tehdään uusia tuholaiskeskuksia nuorille reippaille miehille. Taloja siivoavat virolaiset naiset ja keittävät ruokaa miehille, pyykkävät ja palvelevat. Kunnat ovat innossaan, kun saavat omille naisilleen palvelijan paikkoja. Voipi joku onnekas kaunis tyttö saada ihan oman armaan miehenkin. Miehen ei tarvitse olla rikas eikä tarvitse osata kieltä, rakkauden kieli on tärkeintä. Suomessa KELA ja SOSSU kyllä maksavat, lapsia voi tehdä valtion piikkiin. Onnea Seinäjoki ja Lappajärvi! Olkaa iloisia uudesta elämästä. Olisi nättiä pystyttää myös pieni moskeija ja oma halal-teurastamo, jossa kidiyteaan lampaita ja huudetaan allahia .

Äänestä

Hohoi ! Mihin kouluun ja mitkä kerrostalot on kyseessä ?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


579 kirjoitti:

Mihin vanhaan kouluun ne pakolaiset sijoitetaan. Onko kouluja siellä enempikin tyhjillään, täytyis miettiä ennen kuin lähtee SPR:n kelkkaan ei ole pitemmän päälle hyvä juttu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu