Tyhminkin Vasemmistolainen

On aina viisaampi kuin yksikään Persu ja muut porvarit.
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

En nyt ihan allekirjoita väitettäsi. Sinun kannattaisi Marxin pääoman lisäksi lukea George Orwellin Animal Farm. Siinä on tarina, jossa on isäntä (yleensä porvari) ja sika (olkoon tässä tapauksessa vasemmistolainen, näinhän se yleensä menee). Kirjassa siat syrjäyttävät isännän ja niistä tulee uusia isäntiä. Uusista isännistä (siis sioista, olkoon nyt vasemmistolaisia) tulee kahta kauheampia kun syrjäytetystä isännästä (tässä tapauksessa porvarista).

Nykyään tuntuu niin sanotut "porvaritkin" olla sikoja.

Äänestä
  • Sun kannattas kans päivittää tietoo(alku ihan ok). JOKU ALKO STARTTIRAHALLA YRITTÄJÄKSI 1€. Noh, pari päivää jakso ko aatteli nyt käyn ostamassa luksuskaaran, se hoitu. Teki näin, aatteli leveilellessään, et tarviin apurin, noh, sehänki hoitu. Ei vaan malttanu hurvittelujaan hillitä ja ajan mittaan sääliks "hyvällä haltijalla" kävi niin sääliks ett otti kontolleen koko paskan. Niin, tää satuhan ei ihan MILJARDEJA viel oo maksanu VERONMAKSAJILLE. Ens vuonna on. En syytä ketään, mut AINOOT SYYTTÖMÄT ON VIHERVASSUT, jotka kaikkein vähiten voi asiaan vaikuttaa. Nyt vois vaikka persukepusekoomus vaikka heittää kuperkeikkaa tällekkin saavutukselleen. HIPHIPHURRAA!

    Ja sadun nimihän on kepu/koaliitio Talvivaara.

    Äänestä

Vasemmisto ajaa kommunismia, jota toteutetaan ainoastaan PohjoisKoreassa

Joten ei ole ihme, että Suomessakin vasemmisto puolueet ovat alamäessä.

Äänestä
  • En tiedä kuinka persu oot, kommentista päätellen täysperse. Heil vaan sullekkin hakaristi.

    Äänestä

Miten perustelet ja selität?

Vasemmistolaisuutta kokeiltii IHMISILLÄ Venäjänmaalla 70 vuotta.
Koe olisi pitänyt suorittaa sioilla.

Onneksi sentään kokeilu suoritettiin venäläisille!

Äänestä

Mikäs nölliäinen aloittaja on, kun noin tyhmää juttua suoltaa?

Äänestä
  • Aloittaja on oikees

    Äänestä

Persua tyhmempää ei olekaan. Möllön Möllön jytkytijytkyti pytipyti pyt.

Äänestä
  • Tuo kommentointisi lopetus kertoo sinusta olennaisen, ei muuta kuin kiitos siitä ja hyvää loppuelämää.

    Äänestä

Vasemmistossa viisaus mitataankin ihan eri mittareilla. Niitä mittareita ei muualla kelpuuteta.

Äänestä
  • Mutta maatakin pitää viljellä ruoaan saamiseksi, jota syödään elääksemme, sen jälkeen voidaan mittailla vaikka puuhevosen persreikiä.

    Äänestä

Niin toisen vassurin mielestä...ei muiden.

Äänestä
  • Pikku-vasuri Arhinmäki olisi oivallinen Alkon mannekiini. Hän näyttäisi, kuinka ruotsinkielisen kansankorkeakoulun käynyt etenee politiikassa, vaikka ryyppää ja osoittaa mieltään silloin kun huvittaa!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ainaonollut kirjoitti:

On aina viisaampi kuin yksikään Persu ja muut porvarit.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu