Persut rajoittamassa muiden sananvapautta

Perussuomalaiset yrittävät kaventaa muiden puolueiden ja median sananvapautta, mutta laajentaa omaansa. Työmies Putkonen teki oikein listan muiden puolueiden henkilöistä, jotka olivat hänen mielestään tölväisseet pyhiä perussuomalaisia.

Eiköhän anneta persuille mallisuoja ja 20 vuoden kestävyys- ja huoltovarmuustakuu saman tien.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Oho! Näinkö on?

Eikös teidän vassareiden omaa väkeä oikein entisessä Stasissakin koulutettu pitämään listaa väärinajattelijoista ja ilmiantamaan ulkomaille asti? Opisto Sirolasta puhumattakaan. Ehkä teillä on muitakin vakooja- ja kätyrikouluja, joista viattomalla Suomen kansalla ei ole aavistustakaan.

Miltäs tuntuu itse päästä listalle? PerSut eivät kuitenkaan toimita väärinajattelijoita vankileirien saaristoille, kuten teidän puolueveljillänne on tapana ollut?

Joo, Hennala oli enemmänkin kokkariväen ja ärkoopeeläisten vastaus, kuin perussuomen, me persuthan olemme lähinnä entistä SMP:tä, nk. vennamolaisia. Rehellisiä suomalaisia, oikeaa, suomalaista työväkeä, mitä samaa ei teistä ulkomaiden kätyreistä ole koskaan voinut aivan rehellisesti sanoa.

Myönnän, myönnän, että on teistä jotkut työtäkin tehneet, mutta ne, jotka eivät loisi yhteiskunnan siivellä ja riko työkseen yhteiskuntaa ja ympäristöä, muiden itse ansaitsemaa vähäistä omaisuuttaan, tänä päivänä te herraduunarit herrastelette enemmänkin herrojen palkkaluokassa. Tästä ammattiyhdistysmafianne on hyvin pitänyt huolen.

Olekko tänä vuonna päässy jo kahteen kertaan käymään Nykissä? Jos jäit kesäksi Suomen rannoille, kuten me köyhät aitosuomalaiset, on se varmasti ollut ihan huutava vääryys ja perussuomalaisten syytä!

Ette te ole suomalaista työväkeä. Me perSut olemme. Isänmaallisia suomalaisia, joita eivät ulkomaalaiset osta ja petä, kuten teitä. Annoitte rahamme ryyppykavereillenne Kreikkaan. Eikä teistä saisi totta sanoa, mitä olette.

Te ette salli sananvapautta kuin teidän mukaisillenne "oikeinajattelijoille", joka, oikeinajattelu kohdistuu aatteenne mukaisesti kaikkiin yhteiskunnan rakenteisiin, kuten avioliittoon, perhesuhteisiin, isänmaallisuuteen, sukupuoliajatteluun, kirkkoon, papistoon, ynnä moneen muuhun. Kaikkia näitä institutioita te kommarioppienne mukaisesti sitkeydellä ja hartaudella olette jo vuosikymmeniä tärvelleet.

Ettekä sallisi tekojenne arvostelua. Juuri tämä aloituksesi on todiste siitä.

Äänestä

Näin on. Politiikan ammattilaiset jankuttavat viikkokausia kirjoituksesta, jonka he tietävät täysin lailliseksi, yhden henkilön mielipiteeksi. Samalla suunavauksella parjaavat satojatuhansia työtä tekeviä ja veronsa maksavia äänestäjiä.
On se kumma ettei demarijohdostakaan löydy enää täyspäistä porukkaa.
Kaivakaa edes Tanner esiin haudastaan ja katsokaa kuinka ryhtiä löytyi vuonna 1948.

Äänestä

Olli Immonen käytti sanan vapautta myös. Hauta-aho on käyttänyt omalta osaltaan sanan vapautta.

Äänestä

Vasurit ovat rajoittamassa sananvapautta. Osaa olla tekopyhää sakkia. Pian ei saa sanoa musta, vaan täytyy sanoa valkoinen. Suvaitsevaisuutta ja suvaitsevuutta. Ja vitut. Ei muuta kuin islamin uskonto Suomeenkin valtauskonnoksi, niin siinä sitä suvaitsevaisuutta ja sananvapautta kerrakseen.
Älkää vasurit aina kalvako Persuja. He ovat saaneet hallituksessa muutamassa kuukaudessa enemmän aikaiseksi kuin te koko hallituksessa oloaikananne.
Pitäkää nyt kuitenkin huoli siitä, että äijät saavat liitolleen Jumalan siunauksen ja pääsevät poraamaan toistensa pakoputkia. Yksi kysymys: onko miehen takalaudassa limakalvot?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


taaltapesee kirjoitti:

Perussuomalaiset yrittävät kaventaa muiden puolueiden ja median sananvapautta, mutta laajentaa omaansa. Työmies Putkonen teki oikein listan muiden puolueiden henkilöistä, jotka olivat hänen mielestään tölväisseet pyhiä perussuomalaisia.

Eiköhän anneta persuille mallisuoja ja 20 vuoden kestävyys- ja huoltovarmuustakuu saman tien.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu