Vapaa-ajattelijoiden yhdistykset, liitto ja Pat riidoissa keskenään. Monesko vuosi menossa.
Vapaa-ajattelijoiden yhdistyksessä riitely jatkuu
9
<50
Vastaukset
Kuudestoista. (PAT perustettiin 1999.)
- riidat.jatkuu
Olen kautta aikain ihmetellyt miten vaparit voivat olla niin riitaisia. Aina vain riitaa ja riitaa. Ei kyllä houkuta liittymään.
- YksinKertaista
Vapaa-ajattelijat eivät riitele PAT:n kanssa, ja PAT ei kuulu Vapaa-ajatelijain liittoon.
- eroavapareista
YksinKertaista kirjoitti:
Vapaa-ajattelijat eivät riitele PAT:n kanssa, ja PAT ei kuulu Vapaa-ajatelijain liittoon.
Vaparit riiteleekin keskenään.
eroavapareista kirjoitti:
Vaparit riiteleekin keskenään.
Eipä tässä juuri liiton sisällä ole kränää ollut viime vuosina. Eikä liitolla tietenkään ole syytä lähteä PATtia vastaan, kirkkoahan tässä yritetään valtiosta erottaa.
Liittyä kannattaa jos haluaa levittää uskonnoista vapaata maailmankuvaa ja/tai saada katsomukset samalle viivalle lain edessä. Jos ei halua, niin ei kannata liittyä; ei vaikka miten olisi ihanaa ja auvoisaa yhdistystoimintaa.- en.tykkää
jori.mantysalo kirjoitti:
Eipä tässä juuri liiton sisällä ole kränää ollut viime vuosina. Eikä liitolla tietenkään ole syytä lähteä PATtia vastaan, kirkkoahan tässä yritetään valtiosta erottaa.
Liittyä kannattaa jos haluaa levittää uskonnoista vapaata maailmankuvaa ja/tai saada katsomukset samalle viivalle lain edessä. Jos ei halua, niin ei kannata liittyä; ei vaikka miten olisi ihanaa ja auvoisaa yhdistystoimintaa.Onhan siellä liiton kokouksissa aina äänestetty lähes kaikesta, kustannusosakeyhtiön konkka se vasta riitainen juttu onkin jne.
en.tykkää kirjoitti:
Onhan siellä liiton kokouksissa aina äänestetty lähes kaikesta, kustannusosakeyhtiön konkka se vasta riitainen juttu onkin jne.
Liittohallitus ja -valtuusto eivät ole tietääkseni äänestäneet neljään vuoteen mistään.
Eikä äänestys sinänsä tarkoita riitaa. Olinhan minäkin tosin liittohallituksen jäsenenä usein toista mieltä kuin päätös oli, mutta ne olivat jotain luokkaa "Annetaanko yhdistykselle avustusta 600 euroa vai 800 euroa?". Ei se aatetta edistä, että tuollaisesta vie asian muodolliseen äänestykseen kun näkee vähemmistöä olevansa.
Riitaan tarvitaan kaksi. Se että PAT inisee itsekseen ei ole riita vaan yksipuolista vihanpitoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää2255250Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy465080Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas2062797Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD
Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 171382391- 652012
- 671814
- 2081694
Miksi et voi tutustua minuun irl?
Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.1841333Martina tienaa itse rahansa
Ei tarvitse anella elättäjältään rahaa, ruokaa ja laukkuja.3151162Talokauppoja
Mikä tuo huutokaupassa Ahventiellä olevan talon historia on kun ei näytä tarjouksia tulevan ? Jo toisen kerran tarjollaj8946