Onko tatuoinnit juutalaisuudessa sopimattomia?

Raamatun_juutalaisuus

Tarkoitetaanko ihopiirroksilla Raamatussa tatuointeja? Koskeeko kuvien tekemisen kieltäminen juutalaisuutta myös Jeesuksen uuden liiton aikakaudessa? Ihmisen on hyvä olla pyhitetty Jumalalle, sillä tämä on Jumalan tahto jokaiselle ihmiselle.

1

388

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei pidà paikkaansa eihan muuten juutalaiset ois suostunut tatuoimaan käsiinsa sotavanki leirillà vankinumeroita?ja sotavankeja ei todellakaan ollut miljoonia ei oo kellààn loytynyt niin pitkàà numerosarjaa .Tutkijat pitavat mahdottomana 6 miljoonan nalkàan kuolleiden mààràn .silla on vain kymmenkerraistettu saksan sotakorvaukset.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      86
      1330
    2. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      79
      849
    3. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      42
      844
    4. Pisa-tulokset.....

      Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden
      Maailman menoa
      273
      748
    5. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      80
      612
    6. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      611
    7. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      46
      585
    8. Jos ajattelit että

      Annan anteeksi niin en anna.
      Ikävä
      35
      568
    9. Tiedät että on

      Tunteita yhä ja edelleen. Ehkä molemmin puolin.
      Ikävä
      25
      532
    10. 37
      532
    Aihe