40 000 pakolaista Suomeen

nimbyttäjä

Nyt kai pitäisi kristittynä olla hyvillään, että Suomi auttaa ihmisiä. Olen varmaan huono kristitty, koska tunteeni ja ajatukseni ovat pelkästään negatiivisia asian suhteen. Selkäpiitä kylmää. Tästä ei hyvää seuraa. Rukoilen että olen väärässä...

7

87

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eiracisti

      ja perheiden yhdistämisien kanssa porukka moninkertaistuu. Imaamit ovatkin sanoneet että naisen kohtu on tehokkain ase länsimaiden valloituksessa ja vieläpä lansimaiden kustannuksella.

      • Emaljungat.rulaa

        " Miksi muslimit eivät mene omiensa pariin samalaiseen kulttuuriin ja miten heille kelpaavat vääräuskoisten RAHAT ?"

        " naisen kohtu on tehokkain ase länsimaiden valloituksessa ja vieläpä lansimaiden kustannuksella."
        Juuri niinhän he tekevätkin. Ottavat kaiken hyödyn irti mitä vain saavat. Ja nythän on mamuja jo eduskunnassakin ja suurmoskeija kohta nousee...
        On aivan hullua tehdä maasta, joka ottaa pakolaiset vastaan, joku pikku Irak tai Iran. Avatkaa päättäjät jo VIHDOINKIN SILMÄNNE .

        MAASSA MAANTAVALLA TAI maasta pois !
        Ei mitään erityiskohtelua kenellekkään, ketä tänne pyrkii. Lappiin tai muualle harvaanasutulle seudulle 10v. Siellä voi oppia maantavat ja kielen. Ja jos tekee rikoksia paluulappu kotimaahan ja piste. Ei takaisin tulemista.


    • tyrel

      Esim. Syyriasta tulee aika paljon Kristittyjä, joten heistä ei ole harmia. Sen sijaan olisin huolissani esim. tästä https://www.youtube.com/watch?t=59&v=nZhNqMHXxJ8

      Ruotsissa ISIS jo toimii kuten tuossa videossa Imaami totetaa, että heidän missio on vallata ruotsi ja eurooppa.

      Kannattaa katsoa.

    • nimbyilijä

      Korjaus uutiseen. Tulee vain ne 15 000 mitä aiemmin uutisoitiin, ensi vuonna 30 000.

      • P.P

        Eurooppalaiset ja suomalaiset ovat tyhmiä!!! Näin Eurooppa islamisoituu kun sodalla eivät pysty tätä maanosaa valloittamaan. Gaddafi jo aikoinaan sanoi, että islam valloittaa Euroopan maahanmuutolla kun miekalla eivät pysty.
        Tämä samahan toimii pienoiskossa jo Israelin kohdalla. Muslimit tulevat kohta vaatimaan itselleen myös niitä osia Euroopasta jotka ovat joskus olleet islamin alla. Pakolaiset ovat vain pelinappuloita islamin maailman valloituksessa.


      • P.P kirjoitti:

        Eurooppalaiset ja suomalaiset ovat tyhmiä!!! Näin Eurooppa islamisoituu kun sodalla eivät pysty tätä maanosaa valloittamaan. Gaddafi jo aikoinaan sanoi, että islam valloittaa Euroopan maahanmuutolla kun miekalla eivät pysty.
        Tämä samahan toimii pienoiskossa jo Israelin kohdalla. Muslimit tulevat kohta vaatimaan itselleen myös niitä osia Euroopasta jotka ovat joskus olleet islamin alla. Pakolaiset ovat vain pelinappuloita islamin maailman valloituksessa.

        Miksi jo Paavali sössi kaiken: "kaikki aasialaiset ovat kääntyneet minusta pois".

        Meni 600 vuotta, ja kristinuskoa vastaan keksittiin islam. Jeesus ei saanut sitä mitä tahtoi; piti saada "kaikki kansat minun opetuslapsikseni".

        Muslimit ovat tehokkaampia, joten syyttävä sormi on kai osoitettava laiskoille kristityille. On sanottu, että tulevaisuudessa islam on suurin uskonto.


    • ymmärrystä

      Tulee isiksen väkeä 40.000.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      155
      2540
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      148
      2377
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      102
      1072
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      891
    5. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      65
      829
    6. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      274
      717
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      18
      717
    8. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      85
      700
    9. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      203
      680
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      658
    Aihe