Välimeren yli on Suomeen tänä vuonna tullut pakolaisia jo niin vinhaa vauhtia, että Orponkin on annettava kotinsa kohta pakolaiskeskukseksi. Räjäyttikö pakolaistulvan yht´äkkiä kännyköiden kautta kiirinyt tieto siitä, että jossakin pohjoisessa on paratiisin kaltainen ihmemaa vai ruotsalaisten kiero temppu siirtää omat pakolaisensa suoraan Suomeen.
Räjäyttikö pakolaistulvan kännykkä vai hurrit?
onpaseipäs
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tietääkö joku tuon kyrpäOrpon taustoista ja kytkennöistä tarkemmin. Kun Stubin näki ensimmäistä kertaa ja kuuli sen sammakoita niin heti tajusi että häneen voi luottaa yhtäpaljon kuin edesmenneeseen Neuvostoliitton.
Sipilä,se oli joka niitä kutsui jo laumoittain.
Olisi pitänyt turpansa kiinni tyhmä mies kun on.
Jo elokuun puolivälissä täällä palstalla oli jonkun ruotsinsuomalaisen havainto, että pakolaisia täynnä olevat "bussit ajavat männät punaisina suoraan" Haaparantaan.
Orpon on ihan turha väittää, ettei olisi tiennyt mitä on menossa!