Ja taas paska löyhkäsi.
Kävin Keskisen rihkamakaupan pihalla
viinanlisäksi
1469
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Miksi paskoit housuusi? Outoa käytöstä.
On siellä hyvät vessat. Mikset mennyt?
Taidat olla niin köyhäksi juopotellu ettet kyennyt kauppaan sisälle asti olisit päässyt vessaan.
eikai keskisellä enää normi ihmiset käy? onneksi suomessa riittää sakeita,eläkeläisiä ja karavaanareita
Vessa Suomen kaunein.katossa kattokruunut Hesan Interkontinetal-hotellista,on muuten faktaa.Työllistää yli 440 ihmistä ja laajentaa jälleen, siinä esimerkkiä tähän ns.lama-aikaan.Toiset irtisanoo ja vähentää .
Suurin osa on juntteja tai karavaanareita. Myös tuolla keskisuomen puolella juntteja riittää. Sitten suomenselältä tulee niitä lestaadiolaisia, ne on myös täysiä juntteja. Käykääpä siellä ravintolan lounaalla. Kyllä on junttia meininkiä. Väki on niinkun ei olisi koskaan ruokaa saanu, ja ahtaavat ruokaa niinkun ruoka loppus tästä maailmasta nyt just heti. Se on junteille jotenkin erikoista kun pääsee ahmimaan lounasta mielin määrin. Ja kun se lounas on lähinnä pakasteesta sulatettua mössöä, se sopii junteille varsin hyvin. Juntit syö sitä kun mitäkin suurinta herkkua. Vaikka itselläni tulee moisesta lähinnä oksennus.
Vai tunnistaa Juntin syömätavastaan,,erikoista.
Kestokarehtia iski jälleen nyt paskat housuus
Taatanan kommunisti.
Saatanan saatana.
Mee käymhän sisällä huamaat ei oo mitään rihkamaa samaa laatua kun sun osuuskaupas mutta halavempaa
Asiasta kolmanteen... Mistä 35-vuotias mies voi ostaa nykyään vaatteita. Siis jos ei halua näyttää teiniltä, eikä papparaiselta. Nykymarketeista ei ainakaan löydä muuta kuin eläkeläisvaatteita, tai sitten jotain leijonapaitaa. Sitten jos etsii vaateliikkeistä, niin niiden mallisto on 15-20 vuotiaille, pääkallon kuvia ja liian kireitä vaatteita. Dressmannista saa huonolaatuisia flanellipaitoja, tai sitten hyvälaatuisia kauluspaitoja. Mutta mistä sais sellaisia ns keski-ikäisten arki vaatteita, mitä sai vielä reilu 10 vuotta sitten jopa marketeista? Itselläni alkaa vaatemallisto olla niin heikossa kunnossa, että tarttis saada kohta lisää. Ongelma on vain ettei mistään tahdo löytää miesten vaatteita. Naisten vaatteita kyllä on jokaikäiselle ja kokoiselle. Mutta miehille tuntuu olevan ERITTÄIN vähän tarjontaa, ja nekin vähät teineille tai vanhuksille. Mistä muut 35-45 vuotiaat ostaa vaatteens.a ?
Rosvo veloittaa yleensä kaksinkertaisen hinnan muihin putikkeihin verrattuna. Asiakaskunta muistuttaa lähinnä Syväjoki-elokuvan hahmoja. Kyllä hävettää niin helvetisti, jos edes aasialainen eksyy tuonne.
Mene Seinäjoelle Aukialle. Siellä on sun ikäisellesi kivoja kuteita.