Kokemuksia minipillereistä

AnkkkkkU

Mulla on tullut ongelmia mun minipillereiden kanssa. Käytännpfizer mini-pill merkkisiä pillereitä. Oon melkein 2kk käyttänyt noita. Mulla on alkanut tulemaan ylimääräistä vuotoa, joka on ruskeaa, mielialat vaihtelee, mutta enimmäkseen vaan masentaa ja millään ei oo mitään välii. Kaiken lisäks mun iho on kauheessa kunnossa. Käytin ennen femoden merkkisiä yhdistelmäpillerietä, jotka olivat aivan täydelliset. Niitten kanssa ei ollut mitään ongelmia.
Mulla oli ihan ok iho ennen. Pari finnii joskus naamassa. Nyt mun koko naama kukkii ja rintakehä. Ennen pesin naaman ihan normaalisti 2x päivässä ja käytin jotain puhdistusainetta. Välillä saatoin nukkuu meikit naamassa, mut se ei vaikuttanut mitenkään merkittävästi mun ihon kuntoon. Nyt pesen ja kuorin mun naamaa paljon enemmän, en nuku enää ikinä meikit naamassa, mutta silti iho on karseen näkönen ja mitään ei tapahdu vaikka teen mitä.
Toisekseen tämä "ylimääräinen vuoto". Ekan kerrankun tätä vuotoa tuli niin säikähdin. Tuntui ihan siltä kun pissat olis tullut housuun ja sitä vuotoa tulee mun näkökulmasta paljon. Ei siinä mitään jos tulis pari pisaraa, mutta kun sitä tulee melkein saman verran kuin normaalisti menkkojen aikaan.
Joten kysymys kuuluu onko muillakin ollut tämmösii kokemuksii pillereiden kanssa ja mitä muita mini-pillereitä suomessa on. Yhdistelmä pillerit olis parhaat, mutten saa niitä, koska tupakoin.
Joten pliis auttakaa mua!

1

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sfadzfe

      Ihan varmasti löydät nuokin haittavaikutukset mainintana pakkausselosteesta, jos vaan vaivaudut lukemaan sen. Ei pitäisi tulla yllätyksenä mitkään sivuoireet, jos on selosteen asiat lukenut ja sisäistänyt. Ja jos joku asia on mainittu pakkausselosteessa, siitä varmasti on jollain kokemusta. Yhtälailla näiden sivuoireiden kohdalla on mahdollista, ettei niitä tulekaan. Sinänsä muiden kokemukset ovat aika merkityksettömiä, kun eivät ne omaan tilanteeseen vaikuta mitenkään.

      Suomessa saatavilla on Mini-pill, Microluton ja Cerazette.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      12
      3169
    2. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1801
    3. Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?

      Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit
      Ikävä
      19
      1662
    4. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      32
      1555
    5. Yksi "sometähti" vähemmän

      Ei tunnu missään.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      73
      1553
    6. Tuliko ikävä

      Vai miksi laitoit viestin? Soittamalla voisi saada kiinni. Mutta et sä uskalla
      Ikävä
      23
      1511
    7. Saitko ne viestit

      Silloin viime kuussa? Vai etkö lukemut niitä.
      Ikävä
      28
      1360
    8. Miten lasketaan?

      Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.
      Haapavesi
      9
      1334
    9. Hyvää Huomenta Rakas Neiti

      Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies
      Ikävä
      11
      1284
    10. Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?

      Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui
      Ikävä
      34
      1262
    Aihe