Jokaisella on ollut sahat, myllyt, tehtaat,

Jokaisella on ollut sahat, myllyt, tehtaat, pankit ja kaivokset siellä! Ai perkele, kun on kummallista, kun muut eivät sitä tienneet 1944!
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

gfgthtghtghth

Äänestä

farf4w43

Äänestä

Niin se välleen kävi jot pokasaha jäi porstuan naulaan soittamaan Säkkijärven polokkaa itekseen kun oli niin vilihakka se lähtö.Kaikkiin piti olla suksilla ja val-
miina hiihtämmään reput selässä vaikka Saimaan armaisen rannoille asti,kesä-
kelissä ja ilman liisteriä sivakoitten pohjilla.Vot,jot ol joskus suruakin :)

Äänestä

lkfäprfjotroputdhpttrgpötg,tpgl

Äänestä

hyyuyiupo9oi

Äänestä

hakkuuoikeuksia

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kekekkekek kirjoitti:

Jokaisella on ollut sahat, myllyt, tehtaat, pankit ja kaivokset siellä! Ai perkele, kun on kummallista, kun muut eivät sitä tienneet 1944!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu