Mitenkäs vaikuttaakin niin tutulta?
Ai niin. Tämä Suomessa tunnetumpi lainauskonto Lähi-Idän paimentolaisilta, sen tunnustajat. Niillähän oli ihan sama meininki. Kaikki muu kulttuuri piti tuhota tämän lainatulokkaan, vieraslajin tieltä, ja sementoida vieraan tulokkaan valta-asema.
Nyt vähän häveliäämmin pidetään kiinni kristinuskon, läpi koko yhteiskunnan jyrätyistä, perustettomista etuoikeuksista, joista uskonnotomat jäävät paitsi. Syrjitään edelleen, mutta ei sentään enää tapeta ja tuhota.
Ai niin. Tämä Suomessa tunnetumpi lainauskonto Lähi-Idän paimentolaisilta, sen tunnustajat. Niillähän oli ihan sama meininki. Kaikki muu kulttuuri piti tuhota tämän lainatulokkaan, vieraslajin tieltä, ja sementoida vieraan tulokkaan valta-asema.
Nyt vähän häveliäämmin pidetään kiinni kristinuskon, läpi koko yhteiskunnan jyrätyistä, perustettomista etuoikeuksista, joista uskonnotomat jäävät paitsi. Syrjitään edelleen, mutta ei sentään enää tapeta ja tuhota.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Egyptin pyramidejakin tärvelleet ovat toiset muslimit jo yli 1300 v.s.,0Äänestä
Uuden maailman astuessa valtaan kaikki "relics"tuhotaan kuitenkin,koska ne
kaikki ovat muistuttamassa saatanan hallituskaudesta maan päällä.Ei niillä ole
arvoa uudessa järjestelmässä. Aseetkin taotaan auroiksi ja lapioksi.Taivaan
teokraattisen hallituksen aikana ei ole kiinnostusta menneisiin rakennelmiin.Ne kaikki ovat pelkkää saastetta,tulella tuhottavaa.Se on puhdistus-aikaa, jolloin tosikristityt riemuitsevat YAHWEn valtakunnassa
hänen poikansa Jeesuksen johtamana,onko siitä epäselvyyttä. I do't think so !
ISIS tuhoaa niitä saadakseen kansat raivoamaan. Raivohulle tekee pahoja
virheitä vihapäissään,ja sitä he haluavat.Ne ovat arvottomia kristityille.
Kristityn aarteet ovat aivan muualla,missä koiperhonen ei niitä tuhoa.
Kyllähän ISIS posautti Joonaksen moskeijan, shiiamoskeijoita, joitain kerettiläisten sunnien muistomerkkejä ja tuhosi kaikenlaisia kirkkoja ja kristittyjä hautausmaita.
https://www.youtube.com/watch?v=2qiZpndjg6Y
Al-nusran uunot tuhosivat ateistin patsaan:
http://observers.france24.com/en/20130214-jihadists-behead-statue-syrian-poet-abul-ala-al-maari
"Faith, disbelief, rumours spread,
Koran, Torah, Gospels
Prescribe their laws…
Lies at every generation
That one hastens to believe and record.
Will a generation distinguish itself, one day,
By pursuing the truth?
There are two types of people on Earth:
Those who have reason without religion,
And those who have religion but lack reason.
Those men are rushing towards decomposition,
All religions are equally strayed.
If one asks me, what is my doctrine,
It is clear:
Am I not, like others,
An imbecile?"
Kristittyjen ja näiden samaa Jumalaa palvovien isisläisten ero on siinä, että kristityt ovat keskittyneet tuhoamaan etupäässä käytössä olevia vääräuskoisten palvontapaikkoja ja uskontoon liittyvää esineistöä eikä muinaisia jäänteitä kuten vaikka roomalaisia temppeleitä.
Eihän Suomenkaan museoissa taida olla ensimmäistäkään Suomen alueelta peräisin olevaa lappilaista noitarumpua, kun Jeesus-uskovat polttivat kaikki jotka käsiinsä saivat. Saman kohtalon ovat kokeneet muinaisuskoihin liittyvät karsikot, joita on tuhottu vielä 1930-luvulla. Nämä eivät toki olleet mitään muinaismuistoja, vaan tehty vain vuosikymmeniä aiemmin.
Isis tuhoaa kulttuuriperintöä niin hengellisesti kuin fyysisesti. Ei ole suurempaa osoitusta Saatanasta kuin mitä heidän toimensa on, raiskauksia, orjuutta, teloituksia, kidutusta, sodan lietsontaa, rasistista ja seksististä julistusta, julmuutta, järjettömyyttä ja uskonnon väärinkäyttöä.
Isis ei palvele Jumalaa. He valehtelevat, kuten Saatana valehtelee, väittäessään noudattavansa Jumalaa.
http://www.patheos.com/blogs/teachingnonviolentatonement/2015/08/isiss-anti-islamic-theology-of-rape-2/