Hyväksyykö Suomi neanderthalilaisia?

Jos 40 000 vuotta sitten eläneet neanderthalilaiset päättäisivät rynnistää Suomeen, hyväksyisivätkö suomalaiset heidän tulonsa tänne? Uskovaisia ei lasketa.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Meillä on jo neanderthalilaisten geenejä, siksi ei olla puikulapäitä.

Äänestä
  • itseasiassa neanderthalilaisten geenejä on maailman kaikilla ihmisillä, afrikkalaisia lukuunottamatta.

    Äänestä

Surkeita luolamiehiä kyllä löytyy omasta takaa, kun katsoo näitä vaakunaleijonan häpäisijöitä.

Äänestä

Mistä sen tietää kuinka mukavaa porukkaa neadertalilaiset olivat. Eivät ainakaan Iphone-pakolaisia huonompia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kantavamuuli kirjoitti:

Jos 40 000 vuotta sitten eläneet neanderthalilaiset päättäisivät rynnistää Suomeen, hyväksyisivätkö suomalaiset heidän tulonsa tänne? Uskovaisia ei lasketa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu